Duży gończy gaskoński

0 706

Historia:

Duży gończy gaskoński wyhodowany został we Francji, w Gaskonii, skąd też wywodzi się jego nazwa. Najprawdopodobniej pochodzi z krzyżówki angielskiego southern hounda i masywnego psa myśliwskiego. Wykorzystywano go do polowania na wilki. Pracował jako pies tropiący. Obecnie to znikoma rasa.

Charakterystyka:

Duży gończy gaskoński to zrównoważony i spokojny pies. Jest znakomitym towarzyszem i wrażliwym opiekunem dzieci. Jego spojrzenie jest opanowane, dostojne, może nawet smutne. Jest znakomitym stróżem. Uwielbia ruch, długie spacery, ćwiczenia, zabawy na powietrzu, gonitwy. To pies łagodny, cierpliwy, bardzo przywiązany do swojego opiekuna i całej rodziny. Jest jednym z największych psów myśliwskich we Francji. Jego umaszczenie jest dropiate, podpalane w kolorze biało-płowym. Na głowie ma wyrazistą strzałę. Jego głowa jest elegancka, czaszka wydłużona, na policzkach znajduje się kilka zmarszczek, ma obwisłe wargi, podwinięte uszy, długie łapy i gruby ogon.

Warto wiedzieć:

Jest to duży pies, który potrzebuje dużej przestrzeni, dlatego nie powinien być trzymany w mieszkaniu w bloku. Jego pielęgnacja nie wymaga dużego wysiłku, wystarczy szczotkowanie.

Komentarze
Wczytywanie...