Duży gończy anglo-francuski

0 819

Historia:

Duży gończy anglo-francuski pochodzi z XVI wieku z Francji. Jego przodkami są gończe francuskie i gończe angielskie. Wykorzystywano je jako psy myśliwskie do polowania na jelenie, dziki, lisy, sarny i zające. Wyróżnia się trzy odmiany: Duży gończy anglo-francuski trójkolorowy, Duży gończy anglo-francuski biało-pomarańczowy i Duży gończy anglo-francuski biało-czarny.

Charakterystyka:

Duży gończy anglo-francuski to aktywny, energiczny, wytrzymały, typowy pies myśliwski. Uwielbia ruch, konstruktywne zadania i udział w polowaniu. Jest także znakomitym psem stróżującym. Jest silny i wszechstronnie uzdolniony. Wymaga socjalizacji i szkolenia. Jest przy tym znakomitym uczniem. Kocha swojego opiekuna. Jest mu wierny i oddany. Jest dobrym kompanem i przyjacielem. Nie nadaje się jednak na psa rodzinnego. Duży gończy anglo-francuski ma krótką, gęstą szatę. Jego umaszczenie jest w kolorach poszczególnych odmian, trójkolorowe, biało pomarańczowe i biało czarne.

Warto wiedzieć:

Duży gończy anglo-francuski potrzebuje niezmiernie dużo ruchu i dużych przestrzeni. Najlepiej czuje się na wsi i w lesie. Jego pielęgnacja jest prosta.

źródło zdjęcia:

Anglo French Hound – Large, White and Orange

Komentarze
Wczytywanie...