Dunker

0 791

Historia:

Dunker pochodzi z XX wieku z Norwegii. Nazwa rasy powiązana jest z nazwiskiem hodowcy Wilhelma Dunkera. Psy tej rasy są krzyżówką rosyjskiego gończego, Arlekina z innymi gończymi. Opracowany został do pracy w trudnym terenie o bardzo niskiej temperaturze. Dziś psy służą jako psy myśliwskie do polowania na lisy, zające i jako psy naganiające zwierzynę na myśliwego.

Charakterystyka:

Dunkery to bardzo wytrzymałe i odporne psy. Posiadają niezwykle dobry węch. Potrafią pracować w gęstych lasach pokrytymi zaroślami i śniegiem. Nigdy się nie żalą i nie pokazują zmęczenia. Są niezwykle pracowite i posłuszne. W pracy słuchają komend przewodnika i szukają celu, nic nie jest w stanie ich rozproszyć. Wymagają szkolenia, ale też uczą się długo. Są jednak bardzo inteligentne i przyjacielskie. Uwielbiają odpoczynek wspólnie z opiekunem. Akceptują dzieci i inne psy. Dunker ma umaszczenie płowe, na jego plecach jest charakterystyczny kropkowany czerpak w kolorze czarnym lub niebieskim. Ma gęstą, krótką i sztywną sierść, niebieskie oczy, długie, cienkie uszy, mocne nogi i prosty ogon.

Warto wiedzieć:

Dunker nie jest polecany jako pies rodzinny. Posiada bowiem niepohamowane geny pasji łowieckiej. Jego pielęgnacja wymaga szczotkowania i sporadycznych kąpieli. Ogólnie jest to zdrowa rasa

źródło zdjęcia:
http://www.topglobus.ru/sobaki-foto-dunker-norvezhskaja-gonchaja-porody-uchod-sovety-pitomniki-bolezni-forum

Komentarze
Wczytywanie...