Drever

0 896

Historia:

Drever pochodzi z XX wieku ze Szwecji. Powstał w wyniku krzyżówki jamnikoogarów westfalskich i duńskich. Psy tej rasy wykorzystywane są na polowania i do tropienia drobnej zwierzyny, lisów, królików, dzików. Drever pełni także funkcję psa stróżującego. Dziś bardzo popularny w Szwecji i w Kanadzie.

Charakterystyka:

Drever to wspaniały, przyjazny, wierny pies. Bardzo szybko się uczy i szybko przywiązuje się do człowieka. Jest łatwy do ułożenia. Uwielbia swój dom i rodzinę. Nie lubi zmieniać miejsca zamieszkania. Źle znosi rozstania, samotność, kłótnie w rodzinie i wszelkie remonty. Lubi biegać, ganiać po ogrodzie. Uwielbia zadania, ćwiczenia i gry konstruktywne. Jest przy tym bardzo posłuszny. Bardzo dokładnie wykonuje polecenia swojego opiekuna. Niezwykle ambitny. Ze względu na geny psa tropiącego, nadmiernie szczeka. Dlatego też wymaga wczesnej socjalizacji. Drever jest koloru biało-czarnego z kombinacją złotych i białych znaczeń. Ma krótką, przylegającą sierść.

Warto wiedzieć:

Drevery są łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Mogą być kłopotliwe w mieszkaniu ze względu na szczekanie. Nie wolno pozostawiać ich samych w domu, mogą stać się destrukcyjne, zamknięte w sobie, smutne.

źródło zdjęcia:
By Per Killingmo. Norway (dog owner) – Per Killingmo, Norway (dog owner), CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=880337

Komentarze
Wczytywanie...