Drentse patrijshond

0 594

Historia:

Drentse patrijshond wyhodowany został w Holandii w rejonie Drentse. Nazwa tej rasy pochodzi od miejscowości Drentse oraz od słów patrijs- kuropatwa, houd- pies. Wykorzystywano go głownie do polowania na kuropatwy, ale także na bażanty i króliki. Przodkami Drentse patrijshond są psy rasy Spioenen, przywiezione do Holandii z Hiszpanii. Dziś wykorzystywane są do polowania na ptactwo, szczególnie  na terenach podmokłych. Jest to dość unikalna rasa psów.

Charakterystyka:

Drentse patrijshond to typowy myśliwy, lojalny, czuły, bystry, mądry. Jest wspaniałym towarzyszem swojego opiekuna, posłuszny i inteligentny. Bardzo przywiązuje się do ludzi z którymi przebywa, bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi. Jest wesoły, łagodny i wierny. Wspaniały pies domowy. Uwielbia spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Lubi wędrówki po lesie i polach. Drentse Patrijshond to silny i mocno zbudowany średniej wielkości pies. Ma długą sierść z frędzlami na uszach, szyi, nogach i ogonie.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy wymagają wczesnej socjalizacji, są jednak pojętne i szybko się uczą. Mogą mieszkać w mieszkaniu, ale potrzebują dużo ruchu.

źródło zdjęcia:
By Eric Broeksma – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=168070

Komentarze
Wczytywanie...