Dogue de Bordeaux

0 532

Historia:

Historycy uważają, że Dogue de Bordeaux pochodzi z krzyżówki Mastiffa oraz bullmastiffa. Najprawdopodobniej Dogue został opracowany w tym samym czasie co inne Mastify. Hodowane były w różnych regionach Francji. Dogue de Bordeaux został opracowany jako pies stróżujący i pies towarzysz zarówno dla arystokracji jak i klasy robotniczej. Wykorzystywany był również do walk psów oraz polowań. Spadek popularności nastąpił po II wojnie światowej, ale od 1960 na nowo wzrasta jego popularność.

Charakterystyka:

Dogue de Bordeaux może wyglądać na groźnego psa, ale w rzeczywistości jest słodki,  dobrze dogaduje się z rodziną. Potrzebuje dużo ilości uwagi i uczucia, uwielbia być pieszczony i przytulany. Lubi wylegiwać się na kanapie i w łóżku. Dogue lubi biegi w parku i codzienne spacery. Choć nieco łagodny i wygodny w domu, Dogue może być bardzo opiekuńczy dla swojej rodziny i środowiska. Jest pewny siebie w niemal każdej sytuacji. Dogue de Bordeaux jest krótki i tęgi. Ma dużą, szeroką głowę, szeroko osadzone oczy i zmarszczone czoło, które sprawia wrażenie nieco surowego. Jego pysk jest krótki z charakterystycznymi fałdami. Uszy są małe w stosunku do głowy i pomarszczonej szyi.

Warto wiedzieć:

Dogue de Bordeaux jest delikatny i czuły dla swojej rodziny, ale potrzebuje dużo szkolenia odnośnie kontaktu z innymi zwierzętami. Ma silne poczucie niezależności, nie wspominając o lojalności wobec rodziny. Zdrowy Dogue de Bordeaux może żyć 10 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują problemy z dysplazją, skórą i sercem oraz stawem biodrowym. Jest także skłonny do wzdęć, nie służą mu duże posiłki jedzenia. Dogue de Bordeaux jest łatwy w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
By DJT z niderlandzkiej Wikipedii, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3125619

Komentarze
Wczytywanie...