Dog z Majorki

0 773

Historia:

Dog z Majorki wyhodowany został w XVII wieku na Balearach. Najprawdopodobniej pochodzi z krzyżówki miejscowych psów hiszpańskich z buldogiem angielskim. Rasa wykorzystywana była do walk z psami i do szczucia byków. Nazwa Ca de bou oznacza pies na byki. Kiedy zakazano tych walk psy tej rasy pozostawały zapomniane. Dopiero w połowie XX wieku Pies z Majorki odzyskał swoje znaczenie. Dziś pełni rolę psa stróżującego i towarzysza.

Charakterystyka:

Pies z Majorki to wierny, zrównoważony i spokojny pies. Wymaga jednak odpowiedniego szkolenia i konsekwentnego działania ze strony opiekuna. Od najmłodszego okresu szczenięcego powinien być oswajany z innymi psami, tak aby nie budzić w nim agresji. Posiada wielki instynkt obronny. W wyniku zagrożenia potrafi być agresywny. Nie wolno go prowokować. Pies z Majorki to wspaniały pies rodzinny. Uwielbia towarzystwo dzieci, lubi się o nie troszczyć. Dla swojej rodziny jest spokojny, przyjacielski, pomocny. Potrafi przyjaźnić się ze wszystkimi zwierzętami w gospodarstwie, nawet z końmi. Jest bezgranicznie oddany swojej rodzinie. Ca de bou to pies o krótkiej, gęstej sierści z podszerstkiem, który znakomicie chroni psa przed różnymi warunkami atmosferycznymi, szczególnie przed zimnem. Uwielbia bawić się w śniegu, ciągać sanki z dziećmi. Są to psy molosy, o mocnej budowie ciała. Są zwinne i szybkie, chodź wyglądają na ciężkie i powolne.

Warto wiedzieć:

Pies z Majorki przystosowany jest do życia w ciepłym i zimnym klimacie. Dobrze czuje się w Polsce w czasie zimy. Z reguły jest to zdrowy pies, rzadko zapada na choroby. Nadaje się do życia w mieszkaniu w mieście i w domu na wsi. Potrzebuje spacerów i ruchu na świeżym powietrzu. Jest znakomitym kompanem i towarzyszem konnych oraz rowerowych przejażdżek.

Komentarze
Wczytywanie...