Dog argentyński

0 685

Historia:

Dog argentyński wyhodowany został w XX wieku, w Argentynie jako pies do polowania na grubą zwierzynę i do walki psów. Twórcą hodowli był lekarz Antonio Nores Martinez, który kierował się potrzebą stworzenia psa myśliwskiego. Dogi argentyńskie stanowią mieszankę bojowych psów z Cordoby i hiszpańskiego psa gończego. Dzisiaj pełnią rolę psa służbowego i psa do towarzystwa. W Polsce Dog argentyński widnieje w wykazie ras psów uznawanych za agresywne.

Charakterystyka:

Łatwy w szkoleniu Dog Argentyński jest przyjemnym, kochającym psem. Jest bardzo żywy w towarzystwie, zawsze gotowy do gry i zabawy. Lubi się przytulić, dogaduje się bardzo dobrze z dziećmi i innymi zwierzętami. Łatwo dostosowuje się do życia w mieszkaniu, ale potrzebuje dużo ruchu i spacerów. Nie może zostawać sam w domu i nie może być ignorowany. Dog kocha czas spędzony z rodziną, nade wszystko inne. Dog argentyński jest duży, muskularny, ma ramę pokrytą eleganckim, białym płaszczem. Posiada silne szczęki i ustawione wysoko uszy. Ma szeroko rozstawione oczy o inteligentnym wyrazie.

Warto wiedzieć:

Dog jest silnym, zdecydowanym psem. Potrzebuje odpowiedniego szkolenia. W miejscach publicznych należy utrzymać go na smyczy. Zdrowy Dog może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują głuchotę i oparzenia słoneczne skóry. Jego cienka warstwa sierści jest bardzo łatwa do pielęgnacji, wymaga tylko sporadycznego szczotkowania. Dog to czyste zwierzę i rzuca bardzo niewiele sierści. Wrażliwy jest na działanie skrajnych temperatur, szczególnie tych zimnych.

źródło zdjęcia:
https://www.justusdogs.com.au/argentine-dogo/

Komentarze
Wczytywanie...