Dandie Dinmont

0 485

Historia:

Krótkonożny terier został wyhodowany w XVII wieku do polowania na borsuki i wydry na granicy pomiędzy Szkocją a Anglią. Dandie Dinmont Terrier ma swoją unikalną nazwę od Dandie Dinmonta – farmera z powieści Waltera Scotta. Pochodzi od angielskiego Scottish z mieszanki terierów lokalnych.

Charakterystyka:

Dandie Dinmont Terrier to miły, kochający zabawę pies. Czuły dla dzieci i innych członków rodziny. Obronny i lojalny, łatwy w szkoleniu. Może być nieco uparty, ale po odpowiednim szkoleniu potrafi dogadywać się z innymi psami i kotami. Dandie Dinmont Terrier posiada długą, nisko osadzoną ramki pokryte unikalnym płaszczem, który jest mieszanką włosów twardych i miękkich. Ma dużą, szeroką głowę, wiszące uszy, ciemny nos, duże, okrągłe i ciemne oczy. Ma silny kark i gęsty ogon.

Warto wiedzieć:

Dandie Dinmont Terrier może żyć 16 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych tj. niedoczynność tarczycy, jaskra, kłopoty z plecami, zwłaszcza gdy są otyłe. Dandie Dinmont Terrier potrzebują regularnego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Dandie+Dinmont+Terrier+wikipedia

Komentarze
Wczytywanie...