Czeski pies górski

0 716

Historia:

Czeski pies górski pochodzi z Czech z XX wieku. Jest najmłodszą rasą ze wszystkich czeskich ras psów. Jego przodkami są kanadyjski czarno-biały pies zaprzęgowy i słowacki Czuwacz. Wykorzystywany jest jako pies stróżujący, pasterski, ratowniczy, zaprzęgowy. Jest znakomitym dogoterapeutą i psem do towarzystwa.

Charakterystyka:

Czeski pies górski to wszechstronnie uzdolniony pies, przystosowany do warunków górskich. Jest zrównoważony, opanowany i dobrze ułożony. Jest przy tym energiczny i aktywny, dobrze wysportowany. Niektóre z nich hodowane są dla sledingu. Znakomicie sprawdza się jako pies zaprzęgowy i lawinowy. Jest bardzo przywiązany do swojego opiekuna, lojalny i posłuszny. Wymaga szkolenia, ale jest bardzo pojętnym uczniem. Chętnie wykonuje polecenia. Dobrze dogaduje się z dziećmi. Uwielbia się z nimi bawić. Bardzo pragnie czuć się potrzebny. Jest bardzo opiekuńczy. Czeski pies górski to pies średniej wielkości, dobrze umięśniony, silny i wytrwały. Posiada sierść średniej długości. Jego umaszczenie jest w kolorze białym z niewielką ilością plam.

Warto wiedzieć:

Czeski pies górski potrzebuje dużo ruchu i ciągłych zajęć. Jest niezmiernie pracowity. Potrafi dostosować się do różnych warunków życiowych. Jest to ogólnie zdrowa rasa.

źródło zdjęcia:
By DeinaAjax – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20159610

Komentarze
Wczytywanie...