Czarny terier rosyjski

0 820

Historia:

Opracowany przez ówczesny Związek Radziecki, Czarny terrier rosyjski pochodzi z krzyżówki sznaucerów i rottweilerów z Newfoundlands i terierów airedale. Czarne teriery to niezawodne i solidne psy pracujące w policji i straży.

Charakterystyka:

Czarny terier rosyjski został wyhodowany do pilnowania i obrony, do pracy w wielu różnych klimatach. Jest czujny, ciekawy i elastyczny. Namiętnie kocha swoją rodzinę. Ma ciepły kontakt z dorosłymi, kocha dzieci. Potrzebuje dużo uwagi i czułości  aby poczuć się potrzebnym. Dla niego nie ważna jest wielkość domu czy podwórza, ważna jest natomiast bliskość opiekuna. Czarne teriery rosyjskie mają duże, obfite tułowia z czarnym płaszczem. Mają owalne oczy, brodate mordy i duże, czarne nosy. Posiadają małe uszy w kształcie litery V, które wiszą blisko policzka. Czarne teriery rosyjskie mają grube ogony, które są zazwyczaj zadokowane i noszone wysoko.

Warto wiedzieć:

Czarny terier rosyjski może żyć 12 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. U niektórych może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego lub infekcja ucha. Jego szorstki włos powinien być szczotkowany kilka razy w tygodniu i przycięty przez profesjonalistę kilka razy w roku. Ma tendencję do wypoczynku w domu, chętnie żyje w mieszkaniu. Potrzebuje kilka długich, codziennych spacerów. Kocha okolicznościowe biegi przez pola i jeziora, więc można zorganizować mu zabawę piłką w dużym zamkniętym terenie.

Źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Black+Russian+terrier+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjt1Y_q9ofcAhWO2KQKHVvE

Komentarze
Wczytywanie...