Czarnogórski gończy

0 615

Historia:

Czarnogórski gończy pochodzi z XVIII wieku. Jest potomkiem psów przywiezionych przez Fenicjan, podobnie jak wszystkie inne bałkańskie psy z ras gończych. Początkowo nazywano go Czarnym gończym. Wykorzystywany był jako pies myśliwski gończy, posokowiec.

Charakterystyka:

Gończy czarnogórski to zrównoważony i przywiązany do opiekuna pies. Jest niezmiernie oddany i posłuszny. Znakomity przyjaciel, na którego zawsze można liczyć. Wymaga socjalizacji i szkolenia, ale jest pojętny i szybko się uczy. Jest bardzo pracowity. Kocha rodzinę, ale woli przestrzeń, przyrodę i polowania. Uwielbia wspólne z opiekunem wędrówki po lesie, tropienie śladów, biegi. Jest wówczas niesamowicie szczęśliwy i radosny. Czarnogórski gończy to pies średniej wielkości, dobrze zbudowany, elegancki i zwinny. Ma okrągłe oczy, średniej długości zwisające uszy, czarny nos. Jego umaszczenie może być w kolorze czarnym z ciemno-brązowymi podpaleniami. Posiada gładką, szorstką sierść i gęsty, miękki podszerstek.

Warto wiedzieć:

Czarnogórski gończy potrzebuje dużo ruchu, dużo pracy i konstruktywnych działań. Nie jest dobrym mieszkańcem miasta. Jego pielęgnacja jest prosta, wystarczy szczotkowanie raz w tygodniu.

Komentarze
Wczytywanie...