Curly Coated Retriever

0 495

Historia:

Curly-Coated Retriever jest jedną z najstarszych ras retriever, ale nie wiele wiadomo o jego pochodzeniu. Pojawiają się na angielskiej wystawie w XIX wieku. Curly-Coated Retriever najprawdopodobniej pochodzi od starożytnego angielskiego spaniela, Nowej Fundlandii św Jana i pudla. Jest rasą retrieverów nadającą się do obrony za co jest ceniony do dzisiaj.

Charakterystyka:

Curly-Coated Retriever to pies sportowy, zdecydowany, pewny i silny. Wokół domu, jest jednak zaskakująco spokojny i łagodny. Jest dobrym towarzyszem wielu ludzi, jest wyjątkowo zrelaksowany i otwarty, jeśli chodzi o rodzinę. Dla obcych, potrzebuje trochę więcej czasu na poznanie. Przy odpowiednim szkoleniu i socjalizacji, może być bardzo towarzyski i elastyczny. Curly-Coated Retriever jest średniej wielkości psem. Jego sierść pokryta jest warstwą ciasnych małych loków. Szeroka, klinowata głowa ma stożkową kufę, migdałowe oczy i małe uszy, które wiszą blisko głowy. Ma silne nogi i prosty ogon.

Warto wiedzieć:

Curly-Coated Retriever może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, choroby serca i problemy ze wzrokiem. Jego piękna sierść jest dość łatwa do pielęgnacji. Kąpać należy sporadycznie. Te wysoce inteligentne psy potrzebują dużo miłości, uwagi, świeżego powietrza, ćwiczeń i zabaw, aby utrzymać je w psychicznym i fizycznym zdrowiu.

żródło zdjęcia:
CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=239449

Komentarze
Wczytywanie...