Clumber Spaniel

0 535

Historia:

Uważa się, że Clumber Spaniel powstał na początku XVIII wieku we Francji. Wyhodowany został przez księcia Noailles. Prawdopodobnie pochodzi od mieszanki Basset Hound, alpejskiego Spaniela i Bernardyna. Clumber Spaniel wykorzystywany był jako pies myśliwski, hodowany przez arystokratów.

Charakterystyka:

Clumber Spaniel jest idealnym psem rodzinnym. Jest lojalny i towarzyski. Uwielbia spędzać czas razem z rodziną. Jest dobrze ułożony, potrafi się zachować. To pies skoncentrowany i zdeterminowany. Ma tendencję do przemieszczania się w ślad za swoim opiekunem. Mocny Clumber Spaniel ma długą, niską, prostokątną ramę pokrytą płaszczem. Jego szeroka, płaska głowa ma bardzo duże, pomarszczone czoło, brązowy nos, bursztynowe oczy i duże, szerokie uszy. Szczeniaki są nieco bardziej energiczne niż dorosłe osobniki. Starsze Clumber spaniele preferują długie spacery, uwielbiają bieganie. W rzeczywistości, ich ulubionymi ćwiczeniami są gry na podwórku i pływanie w czystej wodzie.

Warto wiedzieć:

Clumber Spaniel ma tendencję do ślinienia i chrapania. Bez wystarczającej ilości ćwiczeń, może łatwo przybrać na wadze. Clumber spaniel może żyć 13 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują zaćmę, dysplazję stawu biodrowego, problemy z dyskiem i niedoczynność tarczycy. Jego długi, pierzasty płaszcz potrzebuje regularnego szczotkowania i profesjonalnego strzyżenia.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Clumber+Spaniel+dog+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&

Komentarze
Wczytywanie...