Cirneco Dell’Etna

0 704

Historia:

Cirneco Dell’Etna pochodzi z Włoch. Przodkami psów tej rasy są psy z Egiptu przywiezione przez Fenicjan na Sycylię 2500 lat temu. Hodowano je w okolicach Etny i wykorzystywano do polowań na króliki.

Charakterystyka:

Cirneco Dell’Etna to wytrzymały i uważny pies. Znakomity myśliwy. Zwinny, samodzielny z silnym temperamentem. Znakomicie radzi sobie w trudnym terenie w okolicach Etny. Jest przyzwyczajony do trudnych warunków, potrafi wytrzymać bez pokarmu i wody długi czas. Jest niezmiernie pracowity i bardzo przywiązany do swojego właściciela. Lubi towarzystwo ludzi, znakomicie odnajduje się w rodzinie. Przy odpowiednim szkoleniu nie jest agresywny. Cirneco Dell’Etna z wyglądu przypomina psa faraona. Ma charakterystyczną głowę i spiczasty pysk.

Warto wiedzieć:

Cirneco Dell’Etna potrzebuje socjalizacji od najmłodszego okresu szczenięcego, inaczej będzie nieufny wobec obcych, może nawet nieśmiały. Ogólnie jest to zdrowa rasa, bez obciążeń genetycznych. Łatwy w pielęgnacji. Wymaga szczotkowania raz w tygodniu.

 

źródło zdjęcia:
By de:Benutzer:Jan Eduard, contrast Pleple2000 – http://www.akc.org/images/breeds/cirneco_dell_etna/photos/lg_cirneco36.jpg Cirneco]== Opis ==, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1434627

Komentarze
Wczytywanie...