Chow Chow

0 655

Historia:

Chow Chow pochodzi z Syberii. Jest pochodzenia mongolskiego. Znany już od ponad 2000 lat. Niektórzy uważają, że jest to skrzyżowanie mastifa tybetańskiego i Samoyeda. Hodowany był jako ceniony towarzysz i pies do ciągnięcia wozów, sań, do polowań na wilki. Kiedy te psy pojawiły się na Zachodzie w XIX wieku, nazywane były „Dzikimi Psami Chińskimi”. Po uzyskaniu przez królowa Wiktorię tytułu psa rodziny królewskiej, szybko zyskał na popularności.

Charakterystyka:

Chow Chow to prawdziwie arktyczne psy. Mają silną mentalność i uważane są za psy bardzo oddane swoim właścicielom. Mają dobry kontakt z ludźmi. Są spokojne. Nie są skłonne do szkoleń i pomocy innym. Chow Chow często robią i zachowują się dokładnie tak, jak im się podoba. Nie są szczególnie aktywne. Są to bardzo inteligentne stworzenia. Chow Chow mają solidne, szerokie ramy objęte gęstą futerkową warstwą sierści, która może być gładka lub chropowata. Mają szerokie głowy i kagańce, trójkątne uszy i ciemne, szeroko osadzone oczy. Charakterystyczną cechą tych psów jest czarno-niebieskie język, dziąsła i podniebienie.

Warto wiedzieć:

Chow Chow potrzebuje właściciela, który poświęci mu dużo czasu i uwagi. Bardzo ważna w wychowaniu jest socjalizacja szczeniąt. Podczas spaceru chow chow może być nieco porywająy i nieuprzejmy dla obcych ludzi. Chow Chow potrzebuje regularnego szczotkowania i pielęgnacji, zwłaszcza jesienią i wiosną podczas linienia. Codzienny spacer jest mu niezbędny do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Zdrowy Chow Chow może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję, niedoczynność tarczycy i entropium tj. stan, w którym powieki stają się odwrócone.

źródło zdjęcia:
By Remigiusz Józefowicz – Praca własna, CC BY-SA 2.5 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2572822

Komentarze
Wczytywanie...