Chorkie

93

Krótko o rasie

Inne nazwy:
Rozmiar:
Wzrost: 10-40 cm
Waga: 1-4 kg
Idealna dla:
Cechy rasy:

Historia:

Chorkie pochodzi z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wywodzi się ze skrzyżowania Chihuahua i Yorkshire teriera. Jest to pies hybrydowy. Nie jest jeszcze bardzo popularny.

Charakterystyka:

Chorkie to niezmiernie żywiołowy piesek. Uwielbia zabawy z dziećmi. Kocha rodzinę, pragnie z nią przebywać, potrzebuje uwagi i miłości. Chce być przytulany. Lubi siedzieć na kolanach swego opiekuna. Jest towarzyski i serdeczny, wierny i lojalny. Jest nieufny wobec obcych. To znakomity piesek obronny. Potrafi bardzo głośno szczekać, jeżeli czuje niebezpieczeństwo. Powinien być odpowiednio szkolony od okresu szczenięcego. Jego umaszczenie jest dowolne: może być w kolorze szarym, białym, brązowym. Jego sierść jest puszysta, średniej długości.

Warto wiedzieć:

Chorkie może żyć 15 lat. Podatny jest na alergie skórne. Jest pieskiem aktywnym, uważa się za psa większego niż jest w rzeczywistości, może więc atakować inne psy. Należy go prowadzać na smyczy. Potrzebuje dużo ruchu. Wymaga stałej pielęgnacji, częstych kąpieli, czesania, przycinania. Nie lubi zimna.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze