Chorkie

0 1 638

Historia:

Chorkie pochodzi z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wywodzi się ze skrzyżowania Chihuahua i Yorkshire teriera. Jest to pies hybrydowy. Nie jest jeszcze bardzo popularny.

Charakterystyka:

Chorkie to niezmiernie żywiołowy piesek. Uwielbia zabawy z dziećmi. Kocha rodzinę, pragnie z nią przebywać, potrzebuje uwagi i miłości. Chce być przytulany. Lubi siedzieć na kolanach swego opiekuna. Jest towarzyski i serdeczny, wierny i lojalny. Jest nieufny wobec obcych. To znakomity piesek obronny. Potrafi bardzo głośno szczekać, jeżeli czuje niebezpieczeństwo. Powinien być odpowiednio szkolony od okresu szczenięcego. Jego umaszczenie jest dowolne: może być w kolorze szarym, białym, brązowym. Jego sierść jest puszysta, średniej długości.

Warto wiedzieć:

Chorkie może żyć 15 lat. Podatny jest na alergie skórne. Jest pieskiem aktywnym, uważa się za psa większego niż jest w rzeczywistości, może więc atakować inne psy. Należy go prowadzać na smyczy. Potrzebuje dużo ruchu. Wymaga stałej pielęgnacji, częstych kąpieli, czesania, przycinania. Nie lubi zimna.

Komentarze
Wczytywanie...