Chinook

0 938

Historia:

Psy Chinook opracował na początku XX wieku Arthur Walden. Wyhodował trwałe, mocne i przyjazne psy do pracy przy sankach. Z krzyżówki Mastiffa i Huskyego, Waldena wyprodukował kilka szczeniąt, które później skrzyżował z owczarkami niemieckimi i pasterzami belgijskimi. W ten sposób powstała nowa rasa Chinook.

Charakterystyka:

Chinook może mieć szorstki i chropowaty charakter, ale w rzeczywistości uwielbia się przytulać, bawić z rodziną. Uwielbia pomagać w pracach domowych, spać na łóżku i siedzieć blisko rodziny i znajomych na kanapie. Szybko dostosowuje się do stylu życia swojego opiekuna. Chinook jest bardzo lojalnym psem. Jest silnie związany z dziećmi. Chinook ma dużą, muskularną ramę, pokrytą gęstą, podwójną sierścią, która zazwyczaj jest w różnych odcieniach pomarańczowo-brązowych lub żółto-brązowych.

Warto wiedzieć:

Chinook może żyć 15 lat. Ma stosunkowo niewiele genetycznych problemów zdrowotnych. Mogą wystąpić u niego problemy z oczami, dysplazja stawu biodrowego, epilepsja i problemy skórne. Pielęgnacja Chinooka jest bardzo prosta. Jego gruba warstwa sierści, wymaga tylko sporadycznego szczotkowania. Chinook nie potrzebuje dużo miejsca, potrzebuje natomiast dużo uwagi i uczucia. Nie powinien zbyt długo przebywać sam w domu.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Chinook+dog+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa

Komentarze
Wczytywanie...