Chin japoński

0 578

Historia:

Japoński Chin pochodzi z Chin. Pierwsze wzmianki pochodzą z 57 r. p.n.e. Była to rasa ceniona przez chińską szlachtę. Te śliczne, małe psy mogli kupować tylko członkowie arystokracji. W roku 732 chiny japońskie zostały przekazane na dwór japoński. W połowie XIX wieku, kilka piesków tej rasy podarowano królowej Wiktorii. Dziś Japoński Chin jest bardzo popularny w Anglii i Stanach Zjednoczonych, należy do grupy psów do towarzystwa.

Charakterystyka:

Te idealne psy do towarzystwa są przyjemne, urocze, oddane i kochające. Tworzą silne więzy ze swoimi opiekunami, ale pokazują także wielką miłość i sympatię dla całej rodziny i przyjaciół. Japoński Chin to bardzo posłuszny, niezawodny i wrażliwy pies. Uwielbia być w centrum uwagi. Przede wszystkim pragnie uwagi, miłości i pozytywnego odbioru. Bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi. Te psy przez setki lat mieszkały w pałacach, posiadają więc dobre maniery, ale potrafią także świetnie bawić się na dywanie piskliwą zabawką. Japońskie Chiny są małe, mają proste płaszcze obficie jedwabiste w kolorze czerwono-białym, czarno-białym lub czarnym, białym i podpalanym. Mają krótkie, szerokie kagańce, szeroko rozstawione oczy i uszy w kształcie litery V, które wiszą nisko.

Warto wiedzieć:

Japońskie Chiny nie wymagają zbyt dużo ćwiczeń, ale muszą korzystać z codziennych spacerów wokół bloku. Są ciche i czyste, idealne do życia w mieszkaniu, w mieście. Zdrowy Japoński Chin może żyć 10 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują serce, kłopoty z oddychaniem. Ich długie, jedwabiste płaszcze muszą być codziennie szczotkowane. Od czasu do czasu należy zaprowadzić go do profesjonalnego fryzjera, aby zachować jego świetny wygląd.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Japanese+Chin+wikipedia&client=firefox-b-ab

Komentarze
Wczytywanie...