Chesapeake Bay retriever

0 417

Historia:

Chesapeake Bay retriever pochodzi z rejonu zatoki Chesapeake leżącej na wschodnim wybrzeżu USA. Jego przodkami są szczenięta uratowane w katastrofie angielskiego statku w 1807 r. Jeden z mężczyzn, który pomagał ratować pasażerów otrzymał szczenięta w podarunku za odwagę. Pełnią funkcje psa myśliwskiego lub psa towarzyszącego.

Charakterystyka:

Chesapeake Bay Retriever to psy przyjazne i pełne miłości.. W przeciwieństwie do większości retrieverów, Chessiesy są niezwykle opiekuńcze w stosunku do rodziny i domu. Z natury bywają uparte i niezależne, ale jeżeli są dobrze wyszkolone potrafią być zdyscyplinowane. Zawsze chętne do pracy, z ogromnym zapałem wykonują wszelkie polecenia. Potrzebują bliskiego kontaktu z rodziną. Nie lubią być same. Wobec obcych bywają powściągliwe. Dobrze pełnią rolę psa stróżującego. Są agresywne wobec psów obcych. Chesapeake Bay Retriever są potężne i dobrze zbudowane. Mają krótką ramę pokrytą krótkim, falistym płaszczem. Mają wiszące uszy i średniej długości mordy, wyraźne, żółte lub bursztynowe oczy. Nogi są mocne i silne, idealne do pływania. Mają gęstą warstwę sierści, która zazwyczaj jest w kolorze bordowym, brązowym lub ciemnym, czasem z białymi plamami.

Warto wiedzieć:

Chessies to bardzo silne psy. Na spacerze, jeśli widzą coś ciekawego, potrafią być niesforne. Z reguły są posłuszne i inteligentne. Posiadają jednak swój temperament. Potrzebują szkolenia od najmłodszych lat. Chesapeake Bay Retriever urodziły się i zostały wyhodowane w plenerze, dlatego też w mieście nie czują się komfortowo. Potrzebują dużo świeżego powietrza, codziennych spacerów i pływania jeśli to tylko możliwe. Zdrowy Chesapeake Bay Retriever żyje 12 lat. Jest zdrowy, ale u niektórych mogą rozwijać się dysplazja stawu biodrowego i problemy z oczami. Potrzebuje dobrego szczotkowanie co kilka dni. Nie można kąpać go zbyt często, ponieważ mydło może usunąć tłustą warstwę, chroniącą przed ostrymi temperaturami.

źródło zdjecia:
https://www.google.com/search?q=Chesapeake+Bay+retriever+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo

Komentarze
Wczytywanie...