Chart rosyjski

0 528

Historia:

Borzoj znany również jako Chart rosyjski, został opracowany przez rosyjską szlachtę setki lat temu. Wyhodowany ze skrzyżowania dawnego charta rosyjskiego z chartami krymskimi i górskimi, użytkowany był początkowo do polowań, obecnie również jako pies towarzysz. Należał do utylitarnej rasy w latach Renesansu, był modnym psem zabieranym na polowania. Dzisiejszy Borzoj jest bardzo popularny jako towarzysz,  jest także nadal zatrudniany na polowania i do obrony.

Charakterystyka:

Borzoj to kochający, uprzejmy i kulturalny pies. W domu ma spokojny charakter i nienaganne maniery. Czuje intensywną lojalność wobec swojej rodziny. Ma poważny i niezależny charakter. Docenia spokój i ciszę, dlatego nie powinien spędzać zbyt dużo czasu z małymi dziećmi. Obronny i wierny, Borzoj jest dobrym strażnikiem. Ma jedwabisty, średniej długości płaszcz, który ma kolor brązowy, biały, tan, szary lub dowolną kombinacją tych kolorów.

Warto wiedzieć:

Chart rosyjski urodził się i wychował na psa myśliwskiego. Powinien mieć zapewnionych dużo energicznych spacerów. W miejscach publicznych musi chodzić na smyczy. Jest znakomitym partnerem do joggingu. Nie lubi zbytnio upałów. Borzoj może żyć 12 lat. Ogólnie zdrowy, niektóre z nich mogą mieć problemy ze złamaniami kości. Są również podatne na otyłość, należy karmić je mniejszymi porcjami, zamiast jednego dużego posiłku dziennie. Dość łatwy w pielęgnacji, potrzebuje tylko sporadycznego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Russian+greyhound+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0

Komentarze
Wczytywanie...