Chart hiszpański

0 794

Historia:

Chart hiszpański najprawdopodobniej pochodzi od charta arabskiego lub charta azjatyckiego. Jego historia sięga starożytności. Uznaje się, że jego miejscem pochodzenia jest Hiszpania. Używany był na polowaniach, do wyścigów i jako pies do towarzystwa.

Charakterystyka:

Chart hiszpański to posłuszny, wrażliwy, inteligentny pies. Jest psem towarzyskim i cierpliwym. Uwielbia czas spędzony z rodziną. Jest tolerancyjny w stosunku do dzieci, ale nieufny wobec obcych. Doskonale dogaduje się z innymi psami. Odpowiednio przeszkolony jest psem dobrze ułożonym. Źle znosi samotność, agresywne zachowanie i złe traktowanie przez opiekuna. Bardzo lubi spacery i zabawy w domu. Jest znakomitym towarzyszem, przywiązanym do swojego własciciela. Chart hiszpański występuje w dwóch odmianach krótkowłosej i szorstkowłosej. Jego umaszczenie jest w kolorze czarnym, brązowym, piaskowym, rudym, żółtym, pręgowanym i ma białe znaczenia.

Warto wiedzieć:

Chart hiszpański potrzebuje dużo ruchu. Jest łatwy w pielęgnacji. Wymaga regularnego przeglądu uszu i zębów, przycinania pazurów i szczotkowania.

źródło zdjęcia:
By Jurriaan Schulman, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=369536

Komentarze
Wczytywanie...