Chart afgański

0 511

Historia:

Chart afgański pochodzi z Afganistanu. Od kilku tysięcy lat hodowany jest jako pies pasterski, uczestnik polowań na gazele i lamparty. Jest to jedna z najstarszych ras psów, zaliczana do psów pierwotnych. Afghan to zwinny, mocny i szybko stąpający po trudnych terenach Afganistanu pies. Europa Zachodnia odkryła go w XIX wieku. Ze względu na swój elegancki wygląd, Afghan nosi miano surowego i modnego psa miejskiego.

Charakterystyka:

Afghan może wydawać się trochę zestresowany w środowisku nowych ludzi, ale w domu jest o wiele bardziej zrelaksowany i zabawny. Uwielbia bawić się na dywanie i robić sobie żarty. Wciąż stanowi bardzo silne więzi z opiekunami i ich rodzinami. Potrzebuje wiele miłości i uwagi . Często dąży do dominacji nad innymi domowymi zwierzętami. Wymaga szkolenia. Egzotyczny i piękny Afghan naprawdę wyróżnia się w tłumie. Ma wąską i wysoką głowę. Włosy jedwabiste, mogą się mienić niemal w dowolnym kolorze. Uszy pokryte są jedwabistym włosem. Ma ciemne, migdałowe oczy i duży, czarny nos.

Warto wiedzieć:

Afghan potrzebuje długich spacerów do utrzymania właściwej formy psychicznej i fizycznej. Nie najlepsze są dla niego warunki mieszkania w bloku . Powinien mieć przyzwoitej wielkości podwórko na igraszki. Ogrodzenie powinno być wysokie ponieważ pies ten, może skakać na duże wysokości. W miejscach publicznych powinien zawsze chodzić na smyczy. Żyje 14 lat. Ogólnie zdrowy. Może rozwijać się u niego dysplazja stawu biodrowego i zaćma. Jego długi, luksusowy płaszcz potrzebuje codziennego szczotkowania i regularnych kąpieli.

źródło zdjęcia:
By Sannse, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=362099

Komentarze
Wczytywanie...