Cavalier King Charles Spaniel

0 1 375

Historia:

King Charles spaniel to oryginalny, mały i popularny pies Karola II. W XVII wieku malarze bardzo często przedstawiali w swoich obrazach eleganckie psy siedzące na kolanach książąt i księżniczek. Z biegiem lat, rasa ewoluowała i wytworzyła różnorodne typy, które nie przypominały oryginału. W 1920 roku amerykański hodowca psów na nowo zainteresował się tą rasą. Pod koniec XX Cavalier King Charles Spaniel został uznany jako wzorzec rasy.

Zdjęcie: Brego-cavalier-king-charles-spaniel-3lata-autor-Ewelina-Nienadowska

Charakterystyka:

Cavaliery King Charles Spaniele to ujmujące i kochane towarzysze człowieka. Są czułe, energiczne, wspaniałe do zabawy w domu. Lubią przytulać się na kanapie i potrafią bawić się piłką w ogrodzie.  Są bardzo dobrymi towarzyszami zabaw dla dzieci z uwagi na swoją łagodność i cierpliwość. W relacjach z nowymi ludźmi są zdezorientowane. Bardzo wrażliwe i przywiązane do rodziny. Nie lubią samotności. Cavalier King Charles Spaniel ma małą, proporcjonalną ramę z jedwabistym, falistym płaszczem. Sierść może mieć kolor czarny podpalany, rudy, rudo-biały lub trójkolorowy. Jego zaokrąglona głowa jest proporcjonalna do ciała. Ma stożkową kufę i ciemny, dobrze rozwinięty nos. Jego wiszące uszy są wysoko osadzone i lekko owłosione. Ma długą szyję, pochyłe ramiona i elegancką postawę.

Warto wiedzieć:

Cavalier King Charles Spaniel nie jest najlepszym wyborem do życia w mieszkaniu. Chodź jest mało hałaśliwy to potrzebuje dużo ruchu w ogrodzonym terenie. Lubi wypady do lasu. Nie należy jednak zapominać o smyczy. Te psy uwielbiają ścigać się z samochodami. King Charles Spaniele pragną towarzystwa i uwagi, za co nagradzają swoich właścicieli wielkimi uczuciami. Samotne, bez opieki mogą dostać depresji. Zdrowy Cavalier King Charles Spaniel może żyć 13 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują choroby serca, dysplazję stawu biodrowego i infekcje ucha. Muszą być codzienne szczotkowane.

żródło zdjęcia głównego:
By Andreweatock – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8036948

Komentarze
Wczytywanie...