Cavalier King Charles Spaniel

0 392

Historia:

King Charles spaniel to oryginalny, mały i popularny pies Karola II. W XVII wieku malarze bardzo często przedstawiali w swoich obrazach eleganckie psy siedzące na kolanach książąt i księżniczek. Z biegiem lat, rasa ewoluowała i wytworzyła różnorodne typy, które nie przypominały oryginału. W 1920 roku amerykański hodowca psów na nowo zainteresował się tą rasą, ale dopiero pod koniec XX Cavalier King Charles Spaniel został uznany jako wzorzec rasy.

Charakterystyka:

Cavalier King Charles Spaniele to ujmujące, kochane towarzysze człowieka. Są czułe, energiczne, wspaniałe do zabawy w domu. Lubią przytulać się na kanapie. Potrafią bawić się piłką w ogrodzie. Są bardzo dobrymi towarzyszami zabaw dla dzieci z uwagi na cierpliwość. W relacjach z nowymi ludźmi są zdezorientowane. Cavalier King Charles Spaniele mają małe, proporcjonalne ramy z jedwabistym, falistym płaszczem. Ich zaokrąglone głowy są proporcjonalnie do ciała. Mają stożkowe kufy i ciemne, dobrze rozwinięte nosy. Ich wiszące uszy są wysoko osadzone i lekko owłosione. Mają długie szyje, pochyłe ramiona i elegancką postawę.

Warto wiedzieć:

Cavalier King Charles spaniel nie jest najlepszym wyborem do życia w mieszkaniu. Potrzebuje dużo ruchu w ogrodzonym terenie. Lubi wypady do lasu. Nie należy jednak zapominać o smyczy. Te psy uwielbiają ścigać się z samochodami. King Charles spaniele pragną towarzystwa i uwagi, za co nagradzają swoich właścicieli wielkimi uczuciami. Samotne, bez opieki mogą dostać depresji. Zdrowy Cavalier King Charles Spaniel może żyć 14 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują choroby serca, dysplazję stawu biodrowego i infekcje ucha. Muszą być codzienne szczotkowane.

żródło zdjęcia:
By Andreweatock – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8036948

Komentarze
Wczytywanie...