Cao Fila de Sao Miguel

0 798

Historia:

Cao Fila de Sao Miguel pochodzi z Portugalii, z wyspy na Azorach Sao Miguel, stąd też nazwa tej rasy. Jego historia sięga antycznych psów bojowych i średniowiecznych psów używanych do polowań na dziki. Psy tej rasy używane były jako psy obronne, stróżujące i zaganiające bydło.

Charakterystyka:

Cao Fila de Sao Miguel to silny i odważny pies. Jest odporny na warunki pogodowe. Uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, wszelkiego rodzaju gonitwy i gry. Jest znakomitym obrońcą i stróżem. To świetny przyjaciel i kompan wędrówek. Potrzebuje szkolenia od wczesnego okresu szczenięcego. Odpowiednio wychowany nie jest agresywny w stosunku do obcych ludzi. Jest przyjazny wobec rodziny, lubi czas spędzany ze swoim opiekunem. Cao Fila de Sao Miguel to pies nieco dłuższy niż wyższy. Ma krótką, szorstką sierść. Jego umaszczenie ma odcienie szarości z ciemniejszymi plamami, na czole,  podbródku i łapach może posiadać białe znaczenia.

Warto wiedzieć:

Cao Fila de Sao Miguel powinien odbyć pozytywne szkolenie. Jest dużym psem, potrzebuje więc dużych pomieszczeń. Należy wyprowadzać go na długie spacery i umożliwiać mu bieganie w terenie zamkniętym. Nie jest kłopotliwy w pielęgnacji.

zródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14030386

Komentarze
Wczytywanie...