Canaan Dog

0 478

Historia:

Dog Canaan pochodzi z Izraela, sprzed ponad 4000 lat. Używany był do pilnowania stada i trzody. Psy tej rasy wywodzą się od półdzikich psów zwanych pariasami. W Europie zainteresowano się nimi w latach 30-tych XX wieku. W tym okresie Rudolfina Menzel wdrażała psy europejskie do działań militarnych na pustyniach dzisiejszego Izraela. Jednak okazały się one bezużyteczne ze względu na trudne warunki klimatyczne. Jej uwagę zwróciły wówczas dzikie, nieudomowione psy żyjące w ówczesnej Palestynie, na obrzeżach miast. Okazały się zadziwiająco elastyczne, inteligentne i chętne w szkoleniu.

Charakterystyka:

Delikatne i słodkie w domu, twarde i odporne w terenie. Dog Canaan może dostosować się do niemal każdej sytuacji. Jest to inteligentna i łatwa do wychowania rasa, szybko uczy się zasad i wykonywania poleceń. W rzeczywistości uczy się tak szybko, że powtarzające się szkolenie zazwyczaj jest zbędne. Ma ciepły i serdeczny stosunek do członków rodziny. Dog Canaan może być nieufny wobec obcych. Przy odpowiednim szkoleniu i socjalizacji, może być jednak kumplem dla wszystkich. Dog Canaan potrafi wykryć zagrożenie, okazuje się być wyjątkowym stróżem. Psy Canaan mają solidne, średniej wielkości tułowia objęte w prosty, płaski, płaszcz, który zazwyczaj jest w stałych lub w kombinacji kolorów, czarnym, brązowym, piaszczystym. Mają ciemne migdałowe oczy i trójkątne uszy. Posiadają proste, kocie nogi i ogony krzaczaste, które zwijają się nad grzbietem.

Warto wiedzieć:

Psy Canaan mogą żyć 15 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Pielęgnacja jest stosunkowo prosta. Należy kąpać je w razie potrzeby. Warto kapać je częściej w okresie wiosny, gdy zrzucają sierść. Ten naturalnie urodzony robotnik, potrzebuje dużo świeżego powietrza, ćwiczeń i zadań, musi być stale zajęty. Będzie szczęśliwy w mieszkaniu, ale tylko wtedy gdy dostanie codzienny, długi spacer.

Źródło zdjęcia:
By Matilda – http://sv.wikipedia.org/wiki/Bild:Chancoszion.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=849535

Komentarze
Wczytywanie...