Cairn terier

0 787

Historia:

Cairn teriery zostały wyhodowane w górach zachodnich w Szkocji jako psy myśliwskie. Nazwane zostały na cześć stosów kamieni znanych jako Cairn, używanych do oznaczania linii. Terriery Cairn okazały się bardzo pomocne w łapaniu lisów, wiewiórek i innych małych zwierząt z nor. Nowa nazwa Terrier Cairn powstała w 1912 roku.

Charakterystyka:

Cairn Terriery to sympatyczne, zabawne i urocze psy. Posiadają instynkt pracy, uwielbiają biegać, badać i kopać. Jeśli widzą wiewiórkę, królika lub inne małe stworzonko potrafią je ścigać bardzo długo. Należy poświęcić im wiele uwagi, zastosować odpowiedni trening. Cairn Terrier to wyjątkowy strażnik, na intruzów szczeka niemiłosiernie. Jest łatwy w szkoleniu, potrafi nauczyć się wielu sztuczek. Kocha gry i zabawy. Wielką radość sprawia mu łowiectwo, zwiedzanie i wędrówki.

Warto wiedzieć:

Cairn Terriery mają silny instynkt polowania i kopania. Kochają kopać w ogródku. Niektórzy mówią, że ta rasa jest niepoprawna i nieposłuszna, ale to nie jest prawda. Jak większość terierów, odpowiednie szkolenie i ręka trenera może utrzymać je na odpowiednim poziomie. Cairn Terrier dobrze czują się w mieszkaniu, ale potrzebują dużo ruchu i towarzystwa. Zaniedbany, opuszczony, bez odpowiedniej ilości ćwiczeń może być destrukcyjny. Zawsze należy prowadzić go na smyczy. Ich ciekawość i szybkość sprawia niebezpieczną sytuację w parkach pełnych z wiewiórek i gołębi. Zdrowy Terrier Cairn może żyć 15 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują zaćmę, alergie i dysplazję. Powinny być regularnie szczotkowane.

źródło zdjęcia:
By Ketterechts, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=633079

Komentarze
Wczytywanie...