Bulterier miniaturowy

0 100

Historia:

W XIX wieku, angielski hodowca połączył Bulldoga i teriera i stworzył kilka popularnych ras, z których jedną jest Bulterier miniaturowy. Pies tej rasy okazał się znakomitym psem pasterskim i psem stróżującym. Unikalny wygląd przyniósł mu popularność na wystawach.

Charakterystyka:

Miniaturowe bulteriery są słodkie, niezawodne, ciche, mają dobroduszny sposób obcowania z dziećmi, kochają rozśmieszać ludzi. Są miłe, żywe i odważne. Z odpowiednią dozą miłości i szkolenia, mogą być nieskończenie zabawne i wesołe. Ich opiekuńczość nie ma sobie równych, wyczuwają zagrożenie z dużych odległości. Miniaturowe bulteriery mają muskularną klatkę objętą lśniącą i grubą skórą. Ich długa, owalna głowa jest wyjątkowo płaska i opadająca w dół, ma ciemne, małe, zapadnięte oczy. Ich uszy są cienkie, otwarte i stojące.

Warto wiedzieć:

Bulterier miniaturowy nie powinien być pozostawiony sam przez długi okres czasu. Zaniedbany może stać się destrukcyjny. Potrzebuje uwagi, miłości, dodatniego sprzężenia zwrotnego i czasu spędzonego w rodzinie. Można go łatwo dostosować do życia w mieszkaniu w mieście. Potrzebuje jednak systematycznych spacerów. Zdrowy może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują wady serca i problemy ze wzrokiem, mają tendencję do przybierania na wadze, jeśli są przekarmiane.

Komentarze
Wczytywanie...