Bulterier miniaturowy

0 878

Historia:

W XIX wieku, angielski hodowca połączył Buldoga i Terriera i stworzył kilka popularnych ras, z których jedną jest Bulterier miniaturowy. Pies tej rasy okazał się znakomitym psem pasterskim i psem stróżującym. Unikalny wygląd przyniósł mu popularność na wystawach.

Zdjęcie: Yakuza-bulterier-miniaturowy-2m-ce-autor-Inez-Banach

Charakterystyka:

Miniaturowe bulteriery są słodkie, niezawodne, ciche, mają dobroduszny sposób obcowania z dziećmi, kochają rozśmieszać ludzi. Są miłe, żywe i odważne. Z odpowiednią dozą miłości i szkolenia, mogą być nieskończenie zabawne i wesołe. Ich opiekuńczość nie ma sobie równych, wyczuwają zagrożenie z dużych odległości.
Miniaturowy bulterier ma muskularną klatkę objętą lśniącą i grubą skórą. Jego długa, owalna głowa jest wyjątkowo płaska i opadająca w dół. Ma ciemne, małe, zapadnięte oczy. Uszy cienkie, otwarte i stojące.

Warto wiedzieć:

Bulterier miniaturowy nie powinien być pozostawiony sam przez długi okres czasu. Zaniedbany może stać się destrukcyjny. Potrzebuje uwagi, miłości, dodatniego sprzężenia zwrotnego i czasu spędzonego w rodzinie. Można go łatwo dostosować do życia w mieszkaniu w mieście. Potrzebuje jednak systematycznych spacerów. Zdrowy może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują wady serca i problemy ze wzrokiem, mają tendencję do przybierania na wadze, jeśli są przekarmiane.

źródło zdjęcia głównego:
https://www.google.com/search?q=Miniature+bull+terrier+wikipedia+foto&client=firef

Komentarze
Wczytywanie...