Bulterier

0 739

Historia:

Bulterier powstał w XIX wieku w Anglii, z krzyżówki Buldoga i Teriera. W ten sposób stworzono kilka popularnych ras, z których jedną jest Bulterier. Były to znakomite psy pasterskie i obronne o unikalnym wyglądzie. Dziś są bardzo popularne na wystawach. Cenione także za inteligencję, opiekuńczość i koleżeństwo.

Charakterystyka:

Bulteriery mogą wyglądać groźnie, ale w głębi duszy to słodkie, niezawodne, ciche psy. Mają dobroduszny i dobry kontakt z dziećmi. Kochają żarty i lubią rozśmieszać ludzi. Z odpowiednią miłością i szkoleniem, bulteriery mogą być zabawne i oddane. Są niezwykle obronne, wyczuwają zagrożenie dla rodziny i dla domu. Odpowiednio przeszkolone, mogą łatwo odróżnić przyjaciela od wroga. Mają dużo energii. Doceniają powierzone im zadania. Są doskonałymi towarzyszami wędrówek i partnerów joggingu. Bulteriery mają grube, mocne i muskularne tułowia, ciemne, małe, zapadnięte oczy, uszy cienkie, otwarte i stojące. Charakterystyczny profil głowy nie pozwala pomylić bulteriera z innymi terierami typu Bull. Głowa jest długa, mocna i masywna. U psów tej rasy występuje szeroka skala umaszczenia: biała, pręgowana, czerwona, płowa.

Warto wiedzieć:

Bulterier nie powinien być sam przez długi okres czasu. Zaniedbany i opuszczony może łatwo wpaść w depresję. Są to psy, które potrzebują dużo uwagi, miłości, dodatniego sprzężenia zwrotnego i czasu razem z rodziną. Mogą mieszkać w mieszkaniu lub domu, łatwo dostosowują się do warunków, potrzebują tylko długich, codziennych spacerów po okolicy. Należy zawsze trzymać je na smyczy, potrafią gonić wiewiórki i ptaki. Zdrowy Bulterier może żyć 12 lat. Choć są całkiem zdrowe, niektóre z nich mogą urodzić się głuche. Mają też tendencję do przybierania na wadze. Zamiast podawania im dużych posiłków, należy serwować małe porcje w ciągu dnia.

źródło zdjęcia:
By Lilly M – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8363541

Komentarze
Wczytywanie...