Bulmastif

0 668

Historia:

Bulmastif to mieszaniec angielskiego Buldoga z Mastiffem. Wyhodowany w XIX wieku w Anglii jako pies stróżujący. Obecnie pełni również funkcję psa towarzysza. Połączenie sportowego i silnego psa okazało się bardzo skuteczne w pracy w policji.

Charakterystyka:

Bulmastify są doskonałą mieszanką psa stróżującego i dobrze wychowanego dżentelmena. Mogą wyglądać intensywne, ale tak naprawdę są łagodne, niefrasobliwe, skore do zabawy z dziećmi lub gier na dywanie. Bulmastify to psy, które pragną uwagi opiekuna, są bardzo przywiązane do swoich rodzin. Chcą brać udział w każdej sytuacji rodzinnej. Są dobrymi obrońcami domu. Są pewne siebie, mogą być bardzo przydatne, gdy jest taka potrzeba. Bardziej prawdopodobne jest, że przytrzymają intruza w dół do ziemi niż go skrzywdzą. Ich instynkt polega na obronie, dlatego są bardziej skłonne do reagowania gdy bronią rodziny. Są kochającymi towarzyszami dla dzieci, jednak nadzór rodzicielski jest koniecznością ze względu na ich siłę i wielkość.

Warto wiedzieć:

Bulmastif potrzebuje odpowiedniego szkolenia aby mógł zarządzać swoją wielkością i siłą. Na ogół jest  to pies zrównoważony. Zawsze jednak należy trzymać go na smyczy w miejscach publicznych. Należy mu zapewnić codzienny spacer, a będzie szczęśliwy i zdrowy. Jest wrażliwy na działanie ekstremalnych temperatur. Zdrowy Bulmastif może żyć 9 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i problemy z oczami. Ponieważ ma skłonność do wzdęć nie należy go karmić zbyt obfitymi posiłkami.

źródło zdjęcia:
By Corpusdigitalis, CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5942600

Komentarze
Wczytywanie...