Buldog francuski

0 145

Historia:

Pochodzenie tej francuskiej rasy jest niemal w całości angielskie. Przodkami Buldogów francuskich był zapewne buldog angielski oraz terier – pies w typie dziś nie istniejącego angielskiego teriera oraz mops. Psy angielskie znalazły się na terytorium Francji w XIX wieku, wraz z liczną grupą tkaczy emigrujących na kontynent w poszukiwaniu pracy.

Charakterystyka:

Buldogi francuskie mogą wyglądać na twarde na  zewnątrz, ale wewnątrz są miękkie, opiekuńcze i niefrasobliwe. Psy te rozpowszechniają dobre wibracje, gdziekolwiek się znajdują. Są otwarte, kochają za nic, lubią się przytulać na kanapie, hasać na dywanie i bawić się na podwórku. Ich zachowanie nigdy nie wymyka się spod kontroli. Idealne dla mieszkań i życia w mieście, Francuski Buldog może uporać się z ograniczoną przestrzenią. Włącza swój urok z nowo poznanymi ludźmi. Jest psem obronnym, szczeka zajadle, jeśli intruz wpada w odwiedziny. Ich kwadratowe głowy mają zaokrąglone czaszki, szerokie mordy i czarne nosy. Oczy są małe, ciemne i osadzone nisko na twarzy tuż nad pyskiem. Mają silne szyje, pełne skrzynie i niskie, krępe nogi. Ich ogony są krótkie i grube, a  miękkie płaszcze są w stałych kolorach lub kombinacjach kolorów: pręgowane, płowe i białe. Ogólnie rzecz biorąc, francuski Buldog wygląda przyjaźnie.

Warto wiedzieć:

Buldogi francuskie są przyjemne i towarzyskie. Najgorsze, co można powiedzieć o nich jest to, że chrapią, ale można się do tego przyzwyczaić. Szybko dostosowują się do otoczenia i są tanie w utrzymaniu. Należy pamiętać, że francuskie Buldogi nie powinny być pozostawiane same w domu zbyt długo. Są przyjaźnie nastawione na ludzi i na psy. Pragną uwagi i interakcji. Zdrowy Francuski Buldog może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby oczu i problemy z oddychaniem, które wynikają z przejedzenia. Karmienie mniejszymi posiłkami jest dobrą praktyką. Należy pamiętać, że są wrażliwe na działanie skrajnych temperatur, preferują chłodniejszy klimat Jeśli spędzają zbyt wiele czasu grając w słońcu, mogą cierpieć na udar cieplny.

Komentarze
Wczytywanie...