Buldog francuski

0 935

Historia:

Pochodzenie tej francuskiej rasy jest niemal w całości angielskie. Przodkami Buldogów francuskich był zapewne buldog angielski oraz terier – pies w typie dziś nieistniejącego angielskiego teriera oraz mops. Psy angielskie znalazły się na terytorium Francji w XIX wieku, wraz z liczną grupą tkaczy emigrujących na kontynent w poszukiwaniu pracy.

                 

Zdjęcia:
Tequila-1rok-autor-Alicja-Gostkowska                               Gilda-szczeniak-5m-cy-autor-Edyta-Jabłońska

Charakterystyka:

Buldogi francuskie mogą wyglądać na twarde na zewnątrz ale wewnątrz są milusińskie, opiekuńcze i niefrasobliwe. Rozpowszechniają dobre wibracje, gdziekolwiek się znajdują. Są otwarte, kochają za nic, lubią się przytulać na kanapie, hasać na dywanie i bawić się na podwórku. Ich zachowanie nigdy nie wymyka się spod kontroli.Podporządkowane rodzinie, słuchają nawet poleceń dzieci. Łagodne, wyrozumiałe, ale i zadziorne.  Idealne dla mieszkań i życia w mieście. Francuski Buldog może uporać się z ograniczoną przestrzenią. Włącza swój urok z nowo poznanymi ludźmi. Jest psem obronnym, szczeka zajadle, jeśli intruz wpada w odwiedziny.
Ich kwadratowe głowy mają zaokrąglone czaszki, szerokie mordy i czarne nosy. Oczy  małe, ciemne i osadzone nisko na twarzy tuż nad pyskiem. Mają silne szyje, pełne skrzynie i niskie, krępe nogi. Ich ogony są krótkie i grube, a  miękkie płaszcze są w stałych kolorach lub kombinacjach kolorów: pręgowane, płowe i białe. Ogólnie rzecz biorąc, Francuski Buldog wygląda bardzo przyjaźnie gdy się pięknie uśmiecha..

                 

Zdjęcia:
Mija-szczeniak-10m-cy-autor-Monika-Leśniak                 Bandzior-4lata-autor-Karolina-żaneta-Czarownica

Warto wiedzieć:

Buldogi francuskie są przyjemne i towarzyskie. Najgorsze, co można powiedzieć o nich jest to, że chrapią, ale można się do tego przyzwyczaić. Szybko dostosowują się do otoczenia i są tanie w utrzymaniu. Należy pamiętać, że psy nie powinny być pozostawiane same w domu zbyt długo.  Pragną uwagi i interakcji. Zdrowy Francuski Buldog może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby oczu i problemy z oddychaniem, które wynikają z przejedzenia. Karmienie mniejszymi posiłkami jest dobrą praktyką. Należy pamiętać, że są wrażliwe na działanie skrajnych temperatur, preferują chłodniejszy klimat. Jeśli spędzają zbyt wiele czasu bawiąc się  w słońcu, mogą ucierpieć na udar cieplny.

Zdjęcie: Bandzior-4lata-autor-Karolina-żaneta-Czarownica

Zdjęcie główne: Bandzior-buldog-francuski-4lata-autor-Karolina-żaneta-Czarownica
Komentarze
Wczytywanie...