Buldog angielski

0 105

Historia:

Buldogi angielskie zostały wyhodowane w Anglii. Jest to stara rasa wywodząca się z linii buldogów, które pochodziły z mastifów. Pierwotnie używane były w XVII wieku, do walk z bykami. Kiedy w roku 1835 walki zostały zakazane, buldogi były hodowane jako zwierzęta cięższe i bardziej zrelaksowane, a w końcu stały się hitem na torze wystawowym. Hodowane jako zwierzęta domowe.

Charakterystyka:

Buldogi mogą wyglądać ciężko, ale wewnątrz są słodkie i delikatne. Mają przyjazne usposobienie, przywiązują się do domu i rodziny. Mają wielką osobowość, którą potrafią dobrze wykorzystać, aby zwrócić na siebie uwagę. Nie poddają się, dopóki nie dostaną tego, czego chcą, przytulenia, zabawy. Buldogi są niezawodne, wierne i posłuszne. Mają również niezwykłą cierpliwość i tolerancję do innych zwierząt i małych dzieci. Nie potrzebują zbyt wiele miejsca, nie ma dla nich nic lepszego jak przesiadywanie całe popołudnie na kanapie. Bulldog nie jest najlepszym wyborem dla psa stróżującego. Mogą zastraszyć obcego swoim wyglądem, ale kiedy dojdzie do spotkania będą przyjazne lub pasywne. Buldogi są krótkie, mocne i krępe. Ze względu na pomarszczoną twarz i szyję, mogą mieć trudny i groźny wygląd. Typowy Buldog ma dość szeroką głowę z policzkami. Gęste fałdy skóry na czole prowadzą w dół do krótkiej kufy. Ma szeroki nos, wiszącą górną wargę oraz tyło-zgryz w szczęce dolnej. Ma szeroko osadzone oczy i małe uszy. Krótkie, mocne kończyny, krótki, niski ogon. Ich gładkie powłoki są w szerokiej gamie kolorów lub kombinacji kilku kolorów.

Warto wiedzieć:

Zrelaksowany i spokojny Buldog, lubi targać różne rzeczy w mieszkaniu. Zawsze zatem powinien mieć mnóstwo trudnych zabawek, aby nie ruszał innych rzeczy opiekuna. Jest łatwy w szkoleniu. Stara się dominować, dlatego wymaga twardej ręki. Jego trening jest niemal koniecznością. Łagodnieje z wiekiem jak mops. Reaguje na temperaturę otoczenia, nie lubi jak jest zbyt gorąco, ani zbyt zimno, a także jak mops, ma tendencję do chrapania. Zdrowy buldog może żyć 10 lat, ale ma długą listę dziedzicznych problemów zdrowotnych. Czasem buldog może cierpieć na problemy z oddychaniem, biodra i kolana, zagadnienia i problemy ze wzrokiem. Nie przepada za ćwiczeniami, ale powinien odbywać codzienne spacery dla utrzymania formy. W fałdach jego twarzy może gromadzić się wilgoć i zanieczyszczenia, wymagają one regularnego czyszczenia.

Komentarze
Wczytywanie...