Broholmer

0 806

Historia:

Broholmer został wychodowany w okresie średniowiecza, w Danii. Jego przodkami były najprawdopodobniej molosy przywiezione do Danii przez Wikingów. Wykorzystywane były jako psy pilnujące dobytku i psy stróżujące przy zwierzętach hodowlanych. Pracowały również jako psy polujące na grubą zwierzynę. Dziś używane są także jako psy do towarzystwa.

Charakterystyka:

Broholmer to piękny i masywny pies. Jest pojętny i chętny w szkoleniu. Nie sprawia problemów wychowawczych. Uwielbia życie rodzinne, chce być w centrum uwagi. Jest cierpliwy i opiekuńczy w stosunku do dzieci. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Lubi zabawy konstruktywne, gry w ogrodzie. Jest psem aktywnym, potrzebuje dużo ruchu. Broholmer to silny i piękny pies. Jego sierść jest twarda i krótka. Umaszczenie występuje w kolorach jasnożółtych, brązowożółtych z ciemniejszymi znaczeniami. Ma charakterystyczną dużą głowę, czarny nos i jasne oczy.

Warto wiedzieć:

Ten olbrzymi pies potrzebuje także olbrzymiej przestrzeni. Nie jest dobrym towarzyszem życia w mieszkaniu. Potrzebuje ruchu i długich spacerów. W pielęgnacji nie sprawia problemów.

źródło zdjęcia:
By Thrudgelmir – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8015473

Komentarze
Wczytywanie...