Brittany Spaniel

0 895

Historia:

Rasa Brittany, prawdopodobnie pochodzi z krzyżówki setera pomarańczowo-białego z bliżej nie określoną rasą francuską. Jego ojczyzną jest prowincja Brittany we Francji. Były hodowane jako psy łowieckie do łapania ptaków. Uważa się także, że w pierwszych latach, niektóre Brittany zmieszane zostały z walijskim Springer spanielem. Dziś na całym świecie uznaje się je jako udane psy wystawowe, myśliwskie i przyjacielskie.

Charakterystyka:

Brittany Spaniele to urocze, łagodne i przystojne psy domowe. Za wyjątkiem Golden Retrievera, trudno znaleźć bardziej przystojnego psa rodzinnego. Żywy i zabawny, Brittany lubi bawić się na dywanie, grać na podwórku czy przytulić się na kanapie. Te psy są bardzo gościnne. Lubią także wszystkich członków w rodzinie, w tym dzieci i inne psy. Brittany chętnie proszę i są łatwe w szkoleniu. Szybko uczą się poleceń i wykonują je wyjątkowo. Na świeżym powietrzu są idealnymi towarzyszami joggingu. Brittany są średniej wielkości, mają długie nogi, są lekko owłosione. Ich głowa jest średniej długości z zaokrągloną czaszką, lufy stożkowe i krótkie trójkątne uszy, które wiszą blisko twarzy. Ich głęboko osadzone, bursztynowe oczy mają mądry i czujny wyraz. Spadziste ramiona i skrzynie wykazują równowagę i siłę. Ich ogony są albo bardzo krótkie lub nieistniejące, a ich grube, faliste lub płaskie warstwy mogą mieć kolory pomarańczowo-białe lub wątroby i bieli. Brittany jest połączeniem wytrzymałości i zwinności.

Warto wiedzieć:

Brittany Spaniele nie powinny zostawać same w domu lub na podwórku w długich okresach czasu. Jeśli jest znudzony lub zaniedbany, może podkopać ogrodzenie w ogrodzie, żuć nogi mebli lub narobić innych kłopotów. Jako udomowiony lubi rodzinę. Ma także silny instynkt łowiecki. Lubi wędrówki. Musi być trzymany na smyczy, biega bowiem za wiewiórkami i ptakami. Zdrowy Brittany może żyć 12 lat. Brittany, to zdrowa rasa, ale niektóre typowe problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i padaczkę. Należy pamiętać, o czyszczeniu uszu regularnie, aby zapobiec zakażeniu.

źródło zdjęcia:
CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1332880

Komentarze
Wczytywanie...