Brittany francuski

0 567

Historia:

Bretania to nazwa francuskiej prowincji, gdzie powstała i została wyhodowana nowa rasa. Dzisiaj istnieją dwa rodzaje Brittanów: Amerykański Brittany i Francuski Brittany. Obie te rasy należą do psów wystawowych i psów myśliwskich.

Charakterystyka:

Francuski Britany jest skupiony i przyjazny. Podobnie jak Golden Retriever, może to być łagodny, spokojny i grzeczny domownik. Uwielbia gry, zwłaszcza odbieranie przedmiotu. Chętnie prosi i jest łatwy w szkoleniu. Francuski Brittany lubi wszystkich w rodzinie, w tym dzieci i inne psy. Jest to zarówno czuły pies rodzinny jak i wielki pies myśliwski. Francuski Brittany ma zaokrągloną głowę, zwężony pysk, krótkie trójkątne uszy i ciemne, głęboko osadzone oczy, które mają ciekawski i czujny wyraz. Jego ogon jest albo bardzo krótki, albo w ogóle nie istnieje. Płaski płaszcz może przyjąć kolor pomarańczowy i biały, wątrobowy z kombinacją białego, czarno-białego lub innego.

Warto wiedzieć:

Francuski Brittany może żyć 12 lat ze stosunkowo nielicznych problemami zdrowotnymi. Łatwy w pielęgnacji, jego płaszcz należy odświeżać kilka razy w tygodniu. Uszy należy czyścić regularnie, aby zapobiec zakażeniu. Francuski Brittany jest dobrze usposobiony na ludzi i inne psy. Nie powinien być pozostawiony sam w domu lub na zewnątrz w długich okresach czasu. Zaniedbany Francuski Brittany może wykopać ogród, niszczyć meble lub przysporzyć innych kłopotów. Pies ma silne instynkty łowieckie. Goni wiewiórki i inne zwierzątka. Uwielbia wędrować.

źródło zdjęcia:
CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1332880

Komentarze
Wczytywanie...