Braque du Bourbonnais

0 212

Historia:

Braque du Bourbonnais pochodzi z Francji z prowincji Bourbon, najprawdopodobniej z XVI wieku. Od nazwy Bourbon pochodzi nazwa tej rasy. Po I wojnie światowej rasa straciła nieco na znaczeniu. W drugiej połowie XX wieku, hodowcy rozpoczęli prace nad utrzymaniem i rozpowszechnianiem rasy. Stworzony został do polowania na kuropatwy i bażanty.

Charakterystyka:

Braque du Bourbonnais to znakomity myśliwy, wszechstronnie uzdolniony pies na kuropatwy. Jest odporny na warunki pogodowe. Może pracować w każdym terenie. Niezmiernie pracowity i czujny. Jest opanowany i dokładny w tym co robi. Bardzo przywiązany do rodziny i do opiekuna. Jest oddanym przyjacielem. Nie lubi samotności. Źle wychowany, zaniedbany może być destrukcyjny. Braque du Bourbonnais to średniej wielkości wyżeł krótkowłosy. Ma muskularne ciało, szlachetną siłę i moc. Umaszczenie jest dereszowate z niewielką ilością jednobarwnych łat. Jego głowa ma kształt gruszki, szyja jest muskularna, a kufa mocna.

Warto wiedzieć:

Rasa nie wymaga nadmiernej pielęgnacji. Potrzebuje natomiast dużo ruchu i spacerów. Ogólnie zdrowa. Najczęstsze problemy związane są z dysplazją stawu biodrowego.

Komentarze
Wczytywanie...