Bouvier des Flandres

0 444

Historia:

Bouvier des Flandres pochodzi z obszaru przygranicznego pomiędzy Francję i Holandią. Początkowo był używany przez kupców i rolników. Bouviera wyhodowano do wypasu bydła i innych zwierząt gospodarskich. Podczas obu wojen światowych był bardzo przydatny przy poszukiwaniu rannych wśród poległych żołnierzy. Pracował także jako kurier.

Charakterystyka:

Bouvier des Flandres to przyjazny, posłuszny i zaskakująco łagodny pies. Jest wspaniałym towarzyszem dla dzieci, ma bowiem wiele cierpliwości. Może źle reagować na obcych ludzi. Są to obronne i nieustraszone psy z wrodzonymi genami psa pasterskiego i stróżującego. Posiadają dużo energii do spalania, świetnie biegają. Są wspaniałymi towarzyszami w pieszych wedrówkach. Bouvier des Flandres jest dużym, silnym psem. Jego skóra pokryta jest szorstką warstwą podwójnej sierści. Ma ogromną głowę i charakterystyczne brodę i wąsy. Posiada ciemne, owalne oczy. Jego ogon jest zwykle kopiowany i noszony wysoko.

Warto wiedzieć:

Bouvier des Flandres mogą żyć 12 lat. Ogólnie zdrowe, lecz u niektórych psów mogą rozwijać się zaćma i dysplazja. Jego gruby, szorstki włos wymaga codziennego szczotkowania i profesjonalnej pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
By Basco z niderlandzkiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3260176

Komentarze
Wczytywanie...