Bouvier des Ardennes

0 628

Historia:

Bouvier des Ardennes pochodzi z Belgii, najprawdopodobniej z XVIII wieku. Jego przodkami są lokalne psy pasterskie pochodzące z Belgii i Luksemburga. Niektórzy miłośnicy i badacze podają, że Bouvier des Ardennes jest krzyżówką owczarka belgijskiego z owczarkiem pikardyjskim. Wykorzystywany był do wypasania i pilnowania bydła w trudnym terenie. W XIX wieku pracował także jako pies myśliwski. Bouvier des Ardennes to przede wszystkim pies pracujący i pasterski.

Charakterystyka:

Bouvier des Ardennes to niezwykle wytrwały, wytrzymały, energiczny pies. Jest niezmiernie pracowity. Dba o powierzone mu stado zwierząt. Jest przy tym pełen zapału i chęci do pracy. Jest to raczej indywidualista, bardzo samodzielny, ale potrzebuje także kontaktu z ludźmi. Jest bardzo wesoły, otwarty i ciekawski. Kocha swoją rodzinę i zawsze staje w jej obronie. Wykazuje się niezwykłą odwagą. Bouvier des Ardennes to pies średniej wielkości. Ma krótką, umięśnioną sylwetkę, szeroką, krótką szyję, masywną głowę, ciemne oczy, trójkątne uszy i gruby ogon. Posiada dwuwarstwową, szorstką sierść. Jego umaszczenie może być w kolorze płowym, szarym, czarnym.

Warto wiedzieć:

Bouvier des Ardennes nie jest dobrym psem do życia w mieście. To typowy pies podwórkowy. Potrzebuje przestrzeni i pracy. Jest stworzony do życia na wsi. Wymaga regularnego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
By Томасина – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28151325

Komentarze
Wczytywanie...