Boston Terier

0 970

Historia:

Pochodzący z Bostonu, Boston Terier to jedna z nielicznych ras rodzimych Stanów Zjednoczonych. Wyhodowana w 1870 z mieszanki angielskich terierów i angielskich buldogów. Obecnie jest to jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów użytkowych.

Charakterystyka:

Teriery Boston mają unikalną osobowość, która odróżnia ich od innych terierów. Niektórzy eksperci uważają, że to dlatego, że mają niefrasobliwe geny buldoga, które są dominujące. Boston teriery są mniej pobudliwe od innych terierów, mają delikatną, dobrze wychowaną i kulturalną osobowość. (Są  w rzeczywistości, znane jako „amerykańscy dżentelmeni”). Choć typowego „terriera” cechuje odwaga i postawa, na ogół jest niefrasobliwy i sympatyczny. Jego intelekt ułatwia szkolenie i chęć do nauki. Dogaduje się z całą rodziną i innymi zwierzętami domowymi. To zabawne, ale ta rasa lubi być zaangażowana w sytuacje rodzinne. Pies potrafi bawić się z dziećmi, ale  znany jest z dość drażliwego usposobienia w okresie szczenięcym i bardzo młodym.
Boston teriery mają krótką, zwartą i umięśnioną klatkę, są wyważone i pełne wdzięku. Ich krótkie, szerokie i płaskie głowy w stosunku do ich ciała są kwadratowe. Ich mordki są  bez zmarszczek, mają szeroko osadzone oczy, duże czarne nosy oraz lekko wypukłe szyje i szerokie skrzynie, mocne kończyny oraz krótkie ogony. Ich gładkie, cienkie warstwy są pręgowane, białe, w pieczęci i bieli lub czerni i bieli.

Warto wiedzieć:

Podatne na udar cieplny, powinny być monitorowane podczas zabawy na świeżym powietrzu w upalne dni. Ich krótkie mordki mogą spowodować, że chrapią i ślinią się jak mopsy. Teriery Boston mogą być bardzo szczęśliwe w mieszkaniach. Dobry codzienny spacer i regularne biegi w parku wystarczą, by utrzymać je w psychicznej i fizycznej formie. Zdrowy Boston Terrier może żyć 16 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują zaćmę, choroby serca i alergie.

Zdjęcia: Polcia-boston-terrier-3lata-autor-Izabela-Sara
Komentarze
Wczytywanie...