Boston Terier

0 137

Historia:

Pochodzący z Bostonu, Boston Terier to jedna z nielicznych ras rodzimych Stanów Zjednoczonych. Wyhodowana w 1870 z mieszanki angielskich terierów i angielskich buldogów. Obecnie jest to jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów użytkowych.

Charakterystyka:

Teriery Boston mają unikalną osobowość, która odróżnia ich od innych terierów. Niektórzy eksperci uważają, że to dlatego, że mają niefrasobliwe geny buldoga, które są dominujące. Boston teriery są mniej pobudliwe od innych terierów, mają delikatną, dobrze wychowaną i kulturalną osobowość. (Są one w rzeczywistości, znane jako „amerykańscy dżentelmeni”). Choć typowego „terriera” cechuje odwaga i postawa, na ogół jest niefrasobliwy i sympatyczny. Jego intelekt ułatwia szkolenie i chęć do nauki. Dogaduje się z całą rodziną i innymi zwierzętami domowymi. To zabawne, ale ta rasa lubi być zaangażowana w sytuacje rodzinne. Potrafi bawić się z dziećmi, ale jest znany z dość drażliwego usposobienia w okresie szczenięcym i bardzo młodym. Boston teriery mają krótką, zwartą i umięśnioną klatkę, są wyważone i pełne wdzięku. Ich krótkie, szerokie i płaskie głowy w stosunku do ich ciała są kwadratowe. Mają kagańce bez zmarszczek, szeroko osadzone oczy i duże czarne nosy oraz lekko wypukłe szyje i szerokie skrzynie, mocne kończyny oraz krótkie ogony. Ich gładkie, cienkie warstwy są pręgowane, białe, w pieczęci i bieli lub czerni i bieli.

Warto wiedzieć:

Podatne na udar cieplny, teriery Boston powinny być monitorowane podczas zabawy na świeżym powietrzu w upalne dni. Ich krótkie mordki mogą spowodować, że chrapią i ślinią się jak mopsy. Teriery Boston mogą być bardzo szczęśliwe w mieszkaniach. Dobry codzienny spacer i regularne biegi w parku wystarczą, by utrzymać je w psychicznej i fizycznej formie. Zdrowy Boston Terrier może żyć 16 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują zaćmę, choroby serca i alergie.

Komentarze
Wczytywanie...