Border Terier

0 644

Historia:

Border Terier pochodzi z terenów przygranicznych Anglii i Szkocji. Rolnicy potrzebowali teriera, który byłby wystarczająco wysoki, aby śledzić konie i wystarczająco krótki, aby gonić lisa. Teriery graniczne spełniły te wymagania. Ponadto były odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Charakterystyka:

Border Terier jest grzeczny i spokojny w domu, jest niezwykle sympatycznym psem dla wszystkich członków w rodzinie. Ma typową cechę teriera, potrzebuje dużo miejsca do ruchu, codziennych spacerów, pozytywnego szkolenia i mnóstwo uwagi. Teriery są zawsze zabawne, wierne i łatwe do posłuszeństwa. Mają intensywną ciekawość w połączeniu z silnym instynktem łowieckim. Teriery Graniczne mają małe, solidne tułowia, pokryte sztywną warstwą sierści. Mają kształtne uszy, które wiszą blisko policzka i parę ciemnych, intensywnych oczu. Mają silne plecy i grube ogony noszone poziomo. Border Terier ma cudownie zaniedbany wygląd.

Warto wiedzieć:

Border teriery mogą żyć 15 lat, starzeją się z godnością. Ogólnie zdrowe, niektóre mogą mieć problemy z oczami, jaskrą i zaćmą. Są bardzo łatwe w pielęgnacji, wymagają jedynie cotygodniowego szczotkowania i od czasu do czasu kąpieli. Dobre dla alergików, prawie wcale nie zrzucają sierści.

źródło zdjęcia:
GPL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=448544

Komentarze
Wczytywanie...