Bluetick Coonhound

0 549

Historia:

Rasa powstała w XX wieku. Pochodzi od francuskich psów gończych, które zostały przywiezione do USA na początku kolonizacji. Zostały skrzyżowane z innymi rasami psów myśliwskich, Bloodhound. Bluetick odziedziczył węch i instynkty starych ras świata, a wytrzymałość i szybkość od amerykańskich psów. Przeznaczeniem rasy było polowanie na szopy i dziki. Bluetick Coonhound potrafi tropić zwierzynę po starych śladach.

Charakterystyka:

Coonhounds Bluetick urodziły się i zostały wyhodowane jako psy myśliwskie, ale są zaskakująco delikatne, figlarne i niefrasobliwe jako psy gospodarstwa domowego. Są czujne i obronne, ale przy tym spokojne. Jest to bardzo inteligentna i zaradna rasa. Bluetick Coonhound są łatwe do szkolenia, chętnie wykonują polecenia. Coonhound Bluetick mają chude, średnie tułowia pokryte krótką, zwartą sierścią, która ma charakterystyczny kolor, nakrapiane czarne i białe plamy z ciemnym niebieskim efektem. Mają okrągłe oczy, cienkie uszy i kwadratowe mordy. Mają zdecydowany i poważny wygląd.

Warto wiedzieć:

Bluetick Coonhound powinny zawsze, w miejscach publicznych, być trzymane na smyczy. Mogą bowiem pogonić za wiewiórką, albo inną ciekawą rzeczą. Coonhounds Bluetick może żyć 12 lat. Ogólnie są zdrowe, ale niektóre mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego, choroby oczu i niedoczynność tarczycy. Pielęgnacja Coonhound Bluetick jest bardzo prosta. Należy kąpać je sporadycznie, ale regularnie sprawdzać uszy.

źródło zdjęcia:
Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=706035

Komentarze
Wczytywanie...