Bloodhound

0 496

Historia:

Bloodhound to starożytna rasa psów. Ich przodkowie pojawili się w Europie tysiące lat temu. Dwa szczepy Hound, czarny Św Huberta i biały Southern Hound przywieziono z Konstantynopola. Belgijscy mnisi, którzy w średniowieczu hodowali psy św. Huberta, ostatecznie przenieśli je do Anglii, gdzie były hodowane jako psy myśliwskie i psy policyjne. Dziś Bloodhound jest kochanym towarzyszem człowieka.

Charakterystyka:

Bloodhound to pies zrelaksowany i łagodny. To dobroduszny, cierpliwy i wybitny towarzysz. Nie ma dla niego nic milszego jak wyciąganie się na podłodze i zabawa z człowiekiem. Ma niezwykle cierpliwy i zabawny sposób obcowania z dziećmi, lubi wygłupiać się na dywanie lub na podwórku przez wiele godzin. Bloodhoundy potrzebują stałej uwagi i towarzystwa rodziny ponad wszystko. Są bardzo energiczne. Uwielbiają biegać i odkrywać nowe miejsca. Czasami nieśmiałe na początku, mają wygodny, otwarty charakter, które czyni je naprawdę przyjaciółmi wszystkich ludzi i zwierząt. Z tego powodu mogą nie być najlepszym wyborem na stróża i obrońcę. Są one jednak bardzo opiekuńcze, szczekają, gdy wyczuwają zagrożenie. Psy gończe są łatwo identyfikowane jako duże psy z luźną skórą wokół głowy i szyi. Mają wiszące uszy, głęboko zapadnięte oczy, ponury ale szlachetny wyraz twarzy.

Warto wiedzieć:

Bloodhound posiada niesamowity węch. Duży, ogrodzony teren jest niemal niezbędny dla tej rasy. Należy zawsze pamiętać, aby trzymać je na smyczy podczas spacerów i wędrówek po lesie, ponieważ mają poczucie niezależności, przygody i ciekawości. Bloodhound może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, infekcje ucha. Ich krótka, gładka sierść jest bardzo łatwa w utrzymaniu, ale ich uszy powinny być regularnie czyszczone, aby zapobiec zakażeniu.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Bloodhound+wikipedia+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=

Komentarze
Wczytywanie...