Black and Tan Coonhound

0 445

Historia:

Wyhodowany setki lat temu z krzyżówki psa Świętego Huberta i Talbot Hound, Black and Tan Coonhounds pochodzi z Ameryki. Ceniony jest za niesamowitą osobowość, determinację. Przeznaczony był do polowań na szopy i oposy.

Charakterystyka:

Black and Tan Coonhound to pies zrelaksowany i przyjazny, ale wymaga dużej dawki świeżego powietrza i ruchu, lubi także zabawy i pieszczoty na kanapie. Są to psy obronne, lekko nieufne w stosunku do nieznajomych. Są inteligentne, chętne w szkoleniu i wdzięczne za powierzone zadanie do wykonania. Black and Tan Coonhounds mają duże, solidne, dobrze uformowane tułowia porośnięte krótką, ale gęstą warstwą sierści, która zwykle jest czarna lub podpalana. Mają ciemne oczy i nisko zwisające uszy. Są przystojne, a przy tym silne i wytrzymałe.

Warto wiedzieć:

Black and Tan Coonhound to z natury pies pracujący, który potrzebuje szkolenia, uwagi i miejsca do ćwiczeń. Dlatego nie jest całkowicie szczęśliwy w mieszkaniu. Potrzebuje długich spacerów. Zawsze należy trzymać go na smyczy. Uwielbia biegać na dużej przestrzeni. Black and Tan Coonhound może żyć 12 lat. Ogólnie zdrowy, może mieć problemy z dysplazją stawów biodrowych, oczu i niedoczynnością tarczycy. Jest dość łatwy w pielęgnacji. Należy go sporadyczne szczotkować i regularnie sprawdzać uszy.

źródło zdjęcia:
By Steffen Heinz (Caronna) – Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1342729

Komentarze
Wczytywanie...