Bichon frise

0 633

Historia:

Kraj pochodzenia: Teneryfa. Bichon frise jest mieszanką pudla i wodnego Spaniela. Uważa się, że hiszpańscy i włoscy żeglarze odkryli te psy i rozpowszechnili na całym świecie poprzez swoje podróże, czasem zamieniając je za inny towar. Podziwiane i uwielbiane przez europejską szlachtę pojawiały się w malarstwie Renesansu wraz z ich królewskimi właścicielami.

Charakterystyka:

Inteligentne i czujne, Frises Bichon mają również swoje zadziorne okresy i nagłe wybuchy energii. Rzadko są destrukcyjne, raczej przyjazne wobec obcych. Będą jednak szczekać i robić awanturę, jeśli wyczują zagrożenie dla domowników. Nie wymagają dużej ilości ruchu, dlatego też są idealne do życia w mieszkaniu. Są to typowe psy miejskie. To urocze, przyjazne i inteligentne towarzysze, które potrafią dogadać się z całą rodziną, a nawet z innymi zwierzętami. Pieski te są bardzo elastyczne w środowiskach mieszkalnych, przyjemne dla sąsiadów i stosunkowo czyste. Frises Bichony są małe i wytrzymałe. Mają lekko zaokrągloną głowę, zwisające uszy (zazwyczaj pokryte włosami) i wystające czarne nosy. Ich ciemne oczy mają ciekawy i żywy wyraz. Mają długie szyje i zdefiniowane tułowia. Zwykle przycięte, Bichony mają kosmaty płaszcz, który składa się z kręconego włosa okrywowego oraz miękkiego, gęstego płaszcza wewnętrznego.

Warto wiedzieć

Frise Bichon nie rzucają zbyt dużo sierści, dlatego są idealne dla osób z alergią. Regularne szczotkowanie jest konieczne. Po tygodniu lub dwóch, bez szczotkowania, mogą one wyglądać nieco niechlujne. Wielu hodowców Bichon wybiera profesjonalną pielęgnację i obcina je w bajecznym stylu pudla. Eksperci zalecają szkolenie pieska już w wieku szczenięcym. Ich oczy są bardzo wrażliwe, często łzawią. Średni Bichon frise może żyć 15 lat, a czasem nawet dłużej. Typowe problemy zdrowotne obejmują alergie i zaćmy.

źródło zdjęcia:
https://www.dreamstime.com/stock-photography-bichon-frise-dog-small-beautiful-adorable-white-fluffy-standing-lawn-looking-cheerful-image34568812

Komentarze
Wczytywanie...