Biały Owczarek Szwajcarski

0 700

Historia:

Dokładnie nie wiadomo skąd pochodzi Biały Owczarek Szwajcarski. Po raz pierwszy pojawił się w 1882 roku na wystawie w Hanowerze. Najprawdopodobniej został opracowany w Ameryce, ze szczepu białych owczarków niemieckich, w XIX wieku, przez pasterzy, którzy chcieli mieć białe psy do odróżnienia ich od ciemniejszych wilków, które zagrażały stadom. Dziś jest to pies wszechstronnie użytkowy. Pełni rolę towarzyszącego psa rodzinnego, szczególnie dla rodzin posiadających dzieci. W Ameryce Północnej pracuje jako pies policyjny, wojskowy i pies stróżujący. Używany jest jako przewodnik ociemniałych, pies lawinowy, pies tropiący i pasterski.

Charakterystyka:

Biały Owczarek Szwajcarski nie lubi zostawać sam w domu zbyt długo, pragnie interakcji i zaangażowania. Są to psy które, potrafią dogadać się z innymi zwierzętami. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi.Wymagają jednak szkolenia i dobrego wychowania. Białe Owczarki wyglądają bardzo podobnie jak białe owczarki niemieckie. Mają szlachetne i wyważone spojrzenie, są nieco dłuższe niż wyższe. Mają szerokie czoło, długi pysk, spiczaste uszy i migdałowe oczy. Ich tylne nogi są solidne, a ogon puszysty.

Warto wiedzieć:

Białe Owczarki potrzebują dużo aktywności, ćwiczeń oraz konstruktywnych zadań. Znudzony lub zaniedbany może gryźć meble, wykopywać kwiaty lub robić inne błazenady. Żyje około 11 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, choroby oczu i otyłość.

źródło zdjęcia;
By Wikipedia zur Verfügung gestellt von Marco Singer (Caronna) – from the german Wikipedia de:Bild:Weißer schäferhund.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=768898

Komentarze
Wczytywanie...