Bedlington Terrier

0 572

Historia:

Bedlington Terrier pochodzi z obszaru górniczego Northumberland County w Anglii. Pierwotnie używany był do tępienia gryzoni w kopalniach. Skrzyżowany z Whippet stał się szybszym i bardziej atletycznym psem.

Charakterystyka:

Bedlington Terrier jest muskularnym, odważnym sportowcem. Podejmuje każde wyzwanie i lubi hasać po podwórku przez cały dzień, przypominając szczeniaka. Jest czuły i kochający, tworzy bardzo silne więzi ze swoją rodziną. Pragnie uwagi i docenienia. Lubi przytulać się podczas odpoczynku z rodziną. Nieco nieufne w stosunku do nieznajomych, pieski te posiadają silne obronne instynkty. Każdy, kto zbliża się do domu najprawdopodobniej zostanie powitany donośnym szczekaniem. W zagrodzie, Bedlington lubi kopać, gonić za wiewiórkami i wałęsać się. W domu jest stosunkowo czysty i zrelaksowany. Przy odpowiednim treningu i codziennych ćwiczeniach, Bedlington jest wspaniałym towarzyszem. Bedlington Terrier wygląda jak umięśniony, wielki baran, pokryty gęstym, kręconym płaszczem. Ma wąską głowę z długą szczęką, małe migdałowe oczy i trójkątne, zwisające uszy z frędzlami włosów na końcach. Jego okrągły nos jest czarny lub bordowy w zależności od koloru sierści. Ma długą szyję, głęboką klatkę piersiową, muskularne ciało i długi, zwężający się ogon.

Warto wiedzieć:

Bedlington Terrier może żyć 18 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują wątrobę, nerki i oczy. Jego pielęgnacja może być trochę skomplikowana. Przycinanie jest potrzebne średnio co pięć lub sześć tygodni. Należy regularnie sprawdzać uszy, czy nie mają oznak infekcji.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Bedlington+Terrier+dog+photo&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj25bOz54fcAhWDjywKHRLtAA4QsAQIJw&biw=1280&bih=584#imgrc=

Komentarze
Wczytywanie...