Bearded Collie

0 596

Historia:

Bearded Collie pochodzi ze Szkocji i jest wiernym psem pasterskim. Niektórzy twierdzą, że pochodzi z rzymskiej  Brytanii. Najwcześniejszy zapis o nim pochodzi z XVIII wieku. Bearded Collie przypomina staroangielskiego Owczarka i rzeczywiście może pochodzić z Europy Środkowej.

Charakterystyka:

Bearded Collie są kochającymi towarzyszami zabaw, zawsze machają ogonem i szukają ludzi do rozrywki. Nieco nieufne dla obcych ludzi, ale dla bliskich mają mnóstwo zaufania i wielkie poczucie humoru. W rzeczywistości na ich ślicznych mordkach zawsze gości uśmiech. Bearded Collie to ciepły i kochający towarzysz dla dzieci. Jest również bardzo obronnym psem, dba o bezpieczeństwo dzieci. Choć trochę zbyt przyjazny, będzie głośno szczekać gdy wyczuje zagrożenie. Bearded Collie mają długie, średnie klatki objęte włochatym płaszczem, który wisi prosto. Ich szerokie, płaskie głowy pokryte są długimi włosami. Ich okrągłe oczy mają ciepły wyraz. Średniej długości płaszcze są w czarnym, brązowym, niebieskim lub płowym kolorze z ewentualnymi białymi plamami.

Warto wiedzieć:

Bearded mają bardzo aktywne i inteligentne umysły. Potrzebują właściciela, który zapewni im stałe szkolenie, dobre wychowanie. Nie najlepiej znoszą życie w mieszkaniu, muszą mieć duże ogrodzone podwórko po którym mogą biegać. Jednak duży dziedziniec nie zastąpi czasu spędzonego z rodziną. Bearded potrzebuje dużo uwagi i współdziałania w celu utrzymania jego prawidłowej osobowości. Ma mnóstwo energii, dlatego powinien mieć co najmniej jeden energiczny spacer każdego dnia. Bearded Collie może żyć 15 lat. Ogólnie zdrowe. Niektóre z nich mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego, niedoczynność tarczycy oraz choroby oczu. Należy szczotkować go codziennie. Powinien również korzystać z profesjonalnej pielęgnacji w salonie.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Bearded+Collie+dog+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CQM1Q6e-HAYXIjjAqhpvu5yjU4anbgZNrb

Komentarze
Wczytywanie...