Beagle Harrier

0 811

Historia:

Beagle harrier pochodzi z Francji z XIX wieku. Rasa ta jest krzyżówką beagla z harrierem z niewielką domieszką poitevina. Psy zostały stworzone przez hodowcę barona Gerarda w celu polowania na jelenie i zające. Rasa najbardziej rozpowszechniona jest we Francji, w Europie występuje rzadko.

Charakterystyka:

Beagle harrier to posłuszny, spokojny i przyjazny pies. Doskonale czuje się w towarzystwie rodziny, uwielbia być w centrum uwagi. Zachowuje przyjazne relacje z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Są to idealne psy rodzinne i towarzyskie. Lubią spacery ze swoim opiekunem. Ponieważ są to psy gończe, mają w genach energię, ruch i aktywność, potrzebują więc dużo ruchu. Pozostawione same sobie przez długi okres czasu mogą stać się destrukcyjne. Beagle harrier ma trójbarwne uwłaszczenie rudo-czarno-białe lub szaro-rudo-białe. Jest to pies mocno umięśniony, smukły i elegancki.

Warto wiedzieć:

Beagle Harrier z natury jest bardzo żywy, może mieszkać w mieszkaniu, ale potrzebuje regularnych spacerów. Zdrowy żyje 14 lat. Ogólnie to zdrowa rasa. Może mieć problemy z dysplazją stawu biodrowego.

źródło zdjęcia:
By Grzes1966 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15754259

Komentarze
Wczytywanie...