Beagle

0 1 508

Historia:

Rasa angielskich psów gończych istniejąca już w XIV wieku, używana  do polowań w sforach na lisy i zające. Powstała najprawdopodobniej z krzyżówek francuskich psów gończych harrierów z terrierami. Nazwa najprawdopodobniej pochodzi od celtyckiego słowa beag (mały) lub francuskiego begueule (rozdziawiony pysk).

zdjęcie: Abi-beagle-10m-cy-autor-Zuzia-Katyszewska

Charakterystyka:

Beagle to szczęśliwe, delikatne, energiczne psy, które pasują dobrze do każdej rodziny. Lubią czuć się jak część rodziny. Kochają dzieci i są przez dzieci kochane. Uwielbiają pieszczoty. Są zdecydowane, ale i łagodne, pełne energii i wytrzymałości. Mogą być doskonałym źródłem zabawy i aktywności. Beagle jest psem obronnym, ale bez agresji wobec obcych. Będzie szczekać, jeśli podejrzany człowiek zbliża się do domu, co czyni go doskonałym stróżem. Są to psy, które mówią, ich dźwięki składają się z ustawienia szeregowego, który jest rodzajem głośnego, bulgoczącego wycia, do którego trzeba się przyzwyczaić. Ma wesołe usposobienie. Zawadiacki charakter. Jest szybki i wytrzymały.
Beagle to pies średniej wielkości, o mocnej i krępej budowie, ale nie jest ociężały. Jego sierść występuje w kolorze biało-rudawej, biało-płowej lub trójkolorowej. Ma charakterystyczne długie uszy. Jest  najmniejszym psem gończym.

Warto wiedzieć:

Beagle potrzebują regularnych ćwiczeń, aby utrzymać zdrowy stan umysłu, nie powinny być pozostawione same zbyt długo. Są również znane z kradzieży jedzenia ze śmietnika. Niektóre Beagle mogą być uparte i trudne w szkoleniu. Kochają smakołyki, ale potrzebują mocnej, przyjaznej ręki, aby nauczyć się zasad. Ich niesamowity zmysł węchu działa zawsze. Podczas spacerów, zawsze muszą chodzić na smyczy. Zdrowy Beagle może żyć 15 lat. Typowymi problemami zdrowotnymi są padaczka, choroby oczu, alergie skórne i karłowatość. Należy regularnie czyścić uszy, aby uniknąć infekcji ucha.

Źródło zdjęcia głównego:
https://www.google.com/search?q=beagle+foto+dog&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tb

Komentarze
Wczytywanie...