Basset Hound

0 695

Historia:

Basset Hound pochodzi z Francji z końca XVI wieku. Był używany w całej Europie jako pies myśliwski. Zaprojektowany przez mnichów, Basset (francuski dla nisko-set) okazał się być doskonałym psem dla myśliwych polujących pieszo. Basset jest potomkiem ciężkiego, obecnie już nieistniejącego francuskiego basseta d’Artois i lżejszego baseta artesien normand. Basset mógł powstać przez mutację w tej rasie, która spowodowała karłowatość. Chociaż powolne, z łatwością mogą być używane do polowań na zające, króliki i bażanty. Sprowadzony do Anglii w 1860, dotarł do Ameryki i ukazał się w 1884 roku na wystawie.

Charakterystyka:

Basset bardzo lubi być w otoczeniu rodziny. Nie jest szczególnie hałaśliwy i pobudliwy. Choć uroczy i ujmujący, Basset jest trudny do szkolenia i tresury. Ma wybiórczą pamięć, jeśli chodzi o polecenia. Nie zawsze jest zaangażowany w działania. Ponadto, psy mogą być bardzo głośne, poprzez wycie, w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Zawsze jednak są ciepłe i miłe, łagodne i posłuszne, są doskonałymi domownikami. Są skore do zabawy. Równie dobrze mogą spędzać czas w domu, jak i biegać przez pola. Mają ciemne, lekko zapadnięte oczy, smutny wyraz twarzy, wąskie ramiona i grube, solidne nogi. Ich grzbiety są proste, mają krótkie, gęste, odporne na wpływy atmosferyczne warstwy sierści, które są niemal w każdym kolorze, ale zazwyczaj są białe z brązowymi wzorami. Basset Hound może wyglądać niezręcznie, ale ma gładki, płynny chód.

Warto wiedzieć:

Basset Hound ma doskonałe poczucie węchu, ustępuje jedynie psu Świętego Huberta. Jeśli wolno wędruje, potrafi śledzić te zapachy bardzo dokładnie. Zawsze powinien chodzić na smyczy, jest dobry w ucieczce z placów. Basset może wyglądać jako niezgrabny i leniwy, ale jest to silny i wytrzymały pies, które powinien codziennie ćwiczyć. Należy utrzymywać go w ciągłym ruchu oraz wydzielać mu racje żywnościowe, aby zapobiec otyłości. Zdrowy Basset Hound może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują alergie skórne, nowotwory i infekcje uszu. Należy regularnie czyścić uszy i odświeżać jego płaszcz.

źródło zdjęcia:
https://www.pets4homes.co.uk/pet-advice/some-important-information-for-potential-buyers-of-a-basset-hound.html

Komentarze
Wczytywanie...